Živě

Piták se stal na stará kolena křídlem a dvěma góly spasil Slavii

15. března 2014 07:24 - Praha

Kapitán zachránil premiéru nového kouče Pastoora v Edenu. Karel Piták (34) dal Znojmu oba góly a fotbalisté Slavie brali tři body za výhru 2:1. Ostřílený mazák se trefil poprvé od svého zimního návratu z Jablonce, v lize už má na kontě 59 gólů. Nezvyklý křídelní post mu prospěl, poprvé dal v jednom utkání dvě branky.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Byl to váš večer, že?

Dva góly v jednom ligovém zápase jsem ještě nedal. Říkal jsem si, že někdy by to už mohlo vyjít. A dočkal jsem se.

Což takhle hattrick na stará kolena...?

Asi po šesti letech jsem hrál levé křídlo, což je pro mě docela novinka. Útočný post mi ovšem vyhovuje. Když to takhle půjde dál, nebudu se zlobit. A třeba dám hattrick za týden Jihlavě.

Jak vydařený zápas oslavíte?

Pohled na tabulku říká, že máme teprve dvaadvacet bodů, takže není moc co slavit. Měl jsem tady rodinu, manželku a děti, takže jsem rád, že si zápas užili. Pokud příště zvládneme i Jihlavu, budeme na tom už mnohem líp. Ale máme toho před sebou ještě hodně.

Jak vám bylo, když Znojmo vyrovnalo?

Nebylo nám v tu chvíli nejlíp, pár minut to na nás dolehlo. Vyrovnání přišlo po našich velkých šancích. Ale pak jsme se vzchopili a šli do závěrečných minut s obrovským úsilím dát vítěznou branku. A povedlo se.

Máte dojem, že už se na mužstvu projevuje práce nového trenéra?

V úvodu zápasu jsme se hledali, ale pak už jsme předváděli, co od nás kouč chce. Kombinační hru, být blízko sebe, nabízet se. Hráli jsme tak už v Teplicích, jenže tam jsme měli smůlu. Tentokrát jsme kombinaci podložili také výhrou.

dos, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..