Plzeň prodloužila smlouvu s mladým záložníkem Hrošovským

3. dubna 2014 16:40 - Plzeň

Jedenadvacetiletý záložník Patrik Hrošovský prodloužil smlouvu s fotbalovou Viktorií Plzeň do června roku 2017. Na jaře si měl původně ještě prodloužit hostování ve Znojmě, po zranění Marka Hanouska však už ve Štruncových sadech zůstal. A v posledních týdnech začal naskakovat do základní sestavy ve chvílích, kdy trenér Dušan Uhrin nechává odpočívat veterána Pavla Horvátha.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Obě strany se dohodly na prodloužení spolupráce bez jakýchkoliv problémů. „Na podmínkách nové smlouvy jsme se domluvili prakticky okamžitě, základem byl eminentní zájem obou stran. Patrik je v Plzni již pátým rokem a dle svých slov je ve Štruncových sadech maximálně spokojen. Svoje sportovní kvality potvrzoval již na hostování ve Znojmě, v průběhu posledních týdnů se plně adaptoval také do sestavy Viktorie," řekl po podpisu smlouvy Pavel Kuka, sportovní manažer Viktorie.

„Jeho výkony v prvních soutěžních zápasech za Viktorii byly obdivuhodné, nicméně jedná se zatím o několik málo utkání. Patrik nejlépe ví, že na sobě musí dále pracovat. V jeho osobě se naštěstí nepopiratelný fotbalový talent skloubí také s pracovitostí a pokorou. Má to v hlavě srovnané, na hřišti i v soukromém životě ví, čeho chce dosáhnout. Jsme přesvědčeni, že ho čeká velká fotbalová budoucnost," dodal Kuka na adresu člena slovenské jedenadvacítky.

„Osobně jsem neměl o čem přemýšlet. Ve Viktorii jsem již pátým rokem, nyní jsem dostal šanci v prvním mužstvu a budu nadále dělat maximum, abych byl platným členem kádru," řekl po podpisu kontraktu střelec pěti ligových branek klubovým stránkám.

Poslední týdny si moc užívá

V základní sestavě Plzně se premiérově objevil v osmifinále Evropské ligy proti Lyonu, následně se podílel na vítězstvích proti Olomouci a Liberci. „Především domácí zápasy byly pro mě obrovským zážitkem. Každý fotbalista si přeje nastupovat před plným stadiónem, nejsem výjimkou. Poslední týdny si moc užívám, o to větší motivaci mám také do další práce."

V posledním ligovém střetnutí s Libercem si novic plzeňské sestavy připsal také premiérovou soutěžní branku v barvách Viktorie. „Každý gól je pro mě odměnou, pevně věřím, že to nebyla branka poslední," uvedl talentovaný středopolař, který s úsměvem na tváři doplnil: „První start a branka mě samozřejmě budou stát příspěvek do týmové kasičky, ale pokud se bude mně i týmu nadále dařit, nemám s tím nejmenší problém."

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..