Živě

Další triumf Sparty v derby, Krejčí byl nejkreativnějším hráčem kola

16. dubna 2014 12:36 - Praha

Letenští si po vítězném derby se Slavií (3:0) mohou pěkně dlouho vychutnávat fotbalovou nadvládu nad Prahou. A počítají také individuální ocenění. Vítězem 24. kola Gambrinus ligy v kategorii Chance index se stal záložník Sparty Ladislav Krejčí. Za své nahrávky, které mohly vést ke vstřelení branky, získal dohromady 21 bodů. V první desítce má však převahu jiný tým než ten z Letné.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Talentovaný Krejčí patří ke stěžejním hráčům Sparty, která na něj v ofenzivě hodně spoléhá. Především má připravovat šance pro kanonýra Davida Lafatu, což plní více než svědomitě. A potvrdila to i čísla 24. kola, v němž svěřenci Vítězslava Lavičky porazili 3:0 Slavii.

Ve statistikách měřících „přihrávky do gólových šancí", „předfinální přihrávky" a „přihrávky do šestnáctky" totiž nastřádal celkové číslo 21. Tolik jich v uplynulém kole nenasbíral nikdo jiný z ligy. Krejčí si navíc připsal i asistenci na Lafatův úvodní gól zápasu.

V prvních pěti kolech od vzniku Chance indexu tak už podruhé zvítězil sparťan. Předtím se to povedlo Bořku Dočkalovi, jenž s hodnotou 41 zatím drží celkový rekord. Dosáhl na něj v utkání proti Znojmu.

V první desítce 24. kola je ze Sparty ještě Josef Hušbauer, jenž se dělí o třetí místo s ostravským Francisem Narhem, druhý se umístil Jakub Petr ze Slovácka. Nejvíce hráčů mezi elitou má však Mladá Boleslav. Konkrétně se jedná o Jana Bořila, Lukáše Mageru a Pavla Šultese.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..