Plzeň - Most 5:1 Chramosta hattrickem pomohl Plzni k výhře nad Mostem, v Dubí kralovaly Teplice

Fotbalisté plzeňské Viktorie zvítězili i ve třetím přípravném utkání. Tentokrát to odnesl druholigový Most. „Hráli jsme se slabším soupeřem z druhé ligy, který nás ale v úvodu zápasu pořádně potrápil. Opět jsme prohrávali, s tím něco musíme začít dělat,“ trápilo plzeňského kouče Dušana Uhrina mladšího.

Jan Chramosta (vpravo) s další plzeňskou posilou Ondřejem Vaňkem.

Na výhře 5:1 měl největší podíl Jan Chramosta, který vstřelil tři branky. Třiadvacetiletý útočník nastoupil ke třetímu duelu ve svém novém působišti a trefa z penalty v 58. minutě byla jeho premiérovým zásahem na západě Čech. „Sice jsem se poprvé prosadil až teď, tedy ve třetím zápase, ale jsem za to moc rád. Je super, že to tam dneska padalo a že jsem na góly nečekal moc dlouho," zmínil pro klubový web Jan Chramosta.

Plzeň po zápase čeká cesta do Rakouska, kde svěřenci Dušana Uhrina mladšího absolvují herní soustředění.

Přípravný turnaj v Čelákovicích vyhrál Slovan Bratislava vedený českým trenérem Františkem Strakou. Slovenský mistr nejprve v semifinále udolal Slavii Praha na pokutové kopy, když v normální hrací době uhráli Pražané remízu 1:1 zásluhou branky Jankta.

Ve finále pak Slovan porazil Duklu Praha 1:0 gólem českého útočníka Pavla Fořta. Dukla předtím v semifinále porazila Příbram 2:0. Příbramští prohráli 0:2 i duel o 3. místo se Slavií, za kterou se trefili Červenka a Juhar. Kvůli zranění však musel střídat záložník Gecov.

V Benátkách nad Jizerou slavil turnajový triumf Jablonec, který ve finále udolal Mladou Boleslav na penalty; až ve třinácté sérii rozhodl Loučka. Boleslavští přitom v zápase vedli už 2:0 po gólech Magery, ale Romera a Hubník dvěma slepenými góly srovnali. V semifinále Jablonce vyhrál 2:0 nad Bohemians Praha 1905 zásluhou střelců Mišůna a Kopice.

Třetí tým minulé sezóny první ligy Mladá Boleslav tak zatím vyhrála jediné ze čtyř přípravných utkání a to v semifinále 1:0 nad Hradcem Králové. Předtím jen remizovala s Vyšehradem a Příbramí.

Turnaje se hrály i v Dubí, kde ve finále vyhrály Teplice nad Libercem 2:0 i díky penaltě uzdraveného Mahmutoviče, a v Žirovnici. Tam slavila Jihlava. Ve finále porazila slovenskou Myjavu rovněž 2:0 po gólech Harby a Šimonka.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Baník Most 5:1 (1:1)
Branky: 58. z pen., 64. a 84. Chramosta, 33. Tecl, 66. Kolář - 8. Nguyen.
Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Hrošovský - Vaněk, Tecl, Kovařík - Bakoš.
II. poločas: Pavlík - Řezník (62. Hrošovský), Hejda, Procházka, Kovařík - Hořava, Chrien (70. Tecl) - Rajtoral, Kolář, Petržela - Chramosta. Trenér: Uhrin.
Slovácko - Žilina 2:1 (0:0)
Branky: 62. Došek, 78. Diviš - 69. Gorelčík. Hráno v Boršicích
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Rada, Mezlík, Šimko - Diviš, Havlík, Šumulikoski, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Slovácko - Žilina 1:1 (0:0)
Branky: 55. Sadílek - 85. Michlík.
Slovácko: Heča - Jeleček, Břečka, Suchý, Pilka (57. Galuška) - Galuška (46. Civič), Sadílek, Bartoš, Trávník, Fojtášek - Kübl.
Přípravný fotbalový turnaj v Čelákovicích:
Semifinále (2x40 minut):
Dukla Praha - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 33. Juroška, 54. Preisler.
Dukla: Chudý - Pospíšil, Vorel, Jeřábek (41. Hlinka), Preisler - Gedeon, Hanousek, Černý - Juroška (72. Svoboda), Procházka, Manzia (72. Čapek). Trenér: Kozel.
Příbram: Boháč (41. Štěpanovský) - Sus, Tregler, Hnaníček (41. Hájovský), Husár - Mareš, Danoski (67. Řezáč), Tarczal (35. Krbeček), Barák (41. Pleško), Zeman - Slepička (51. Kayembe). Trenér: Čuhel.
Slavia Praha - Slovan Bratislava 1:1 (0:1), na penalty 6:7
Branky: 58. Jankto - 23. Soumah.
Sestava Slavie: Berkovec (41. Rakovan) - Nitrianský, Latka, Souček (41. Kodr), Tusjak - Salašovič, Zmrhal - Prošek, Boudjemaa (41. Šimeček), Hurka (41. Jankto) - Vošahlík. Trenér: Beránek.
O 3. místo:
1. FK Příbram - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 32. Červenka, 44. Juhar.
Příbram: Rondzik - Matějů, Hájovský, Hnaníček, Pleško - Řezáč, Volešák (63. Tregler), Krbeček (72. Mareš), Suchan (54. Danoski), Hajrapetjan (54. Zeman) - Kraut.
Slavia: Hrubeš - Dostál (41. Kodr), Mikula, Dobrotka, Bejbl - Gecov (37. Čepelák) - Vukadinovič (53. Jankto), Hrubý, Koreš - Juhar - Červenka (63. Sodoma).
Finále:
Dukla Praha - Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Branka: 13. Fořt.
Sestava Dukly: Rada - Radoš (70. Juroška), Polom, Jeřábek, Matěj Hanousek - Čajič, Hlinka, Ouedraogo - Berger, Krmenčík, Čapek (41. Svoboda). Trenér: Kozel.
Přípravný fotbalový turnaj v Benátkách nad Jizerou:
Bohemians Praha 1905 - Baumit Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 35. Mišůn, 69. Kopic.
Bohemians: I. poločas: Gabriš - Ibeagha, Brabec, Šmíd, Růžička - Nerad, Jindřišek, Mikuš - Bourenane, N'Dekre, Artemuk.
II. poločas: Gabriš - Moravec, Cseh, Šmíd, Kalina - Hubínek, Janga, Rada - Jeremenko, Bratanovič, Mosquera. Trenér: Pivarník.
Jablonec: I. poločas: Hrubý - Skwarczek, Kysela, Pernica, Mišůn - Fantiš, Kovář, Pospíšil, Crnkič - Hubník, Jun.
II. poločas: Hrubý - Romera, Beneš, Rossi, Novák - Kopic, Kubista, Loučka, Moulis, Čížek - Doležal. Trenér: Šilhavý.
FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 75. Mehanovič.
M. Boleslav: Hruška - Bartl, Navrátil, Hůlka, Lakičevič (41. Pajer) - Ščuk (41. J. Eliáš), Milla (41. Thalamy) - Moukanza, Mehanovič, Bořil - Ďuriš (41. Šisler). Trenér: K. Jarolím.
Hradec: Kuciak - Holeš, Križko, Plašil, Poděbradský - Bláha, Hable, Halilovič, Zorvan - Černý, Jukl. Trenér: Prokopec.
O 3. místo:
Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 2:1 (0:1)
Branky: 44. Havel, 65. Mikuš - 33. Dvořák z pen.
Bohemians:
I. poločas: Havránek - Moravec, Cseh, Krch, Kalina - Jeremenko, Hubínek, Rada, Mosquera - Bratanovič, Janga.
II. poločas: Havránek - Ibeagha, Brabec, Šmíd, Růžička - Nerad, Jindřišek, Budínský, Havel - Bourenane, Mikuš.
Hradec: Koubek (41. Kuciak) - Malinský, Rolko, P. Mareš (47. Sixta), Čermák - Štípek, Janoušek, Vlkanova, Sixta (41. Kaspřák), Zelený - Dvořák.