Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Poprvé proti Skalákovi. Sparta bude první příčku hájit v Boleslavi

14. srpna 2015 17:02 - Praha

Když hned v premiéře remizovali v Jihlavě, netušili, že již po třetím dějství se osamostatní v čele tabulky Synot ligy. Sezóna však teprve začíná a ve 4. kole čeká fotbalisty Sparty těžká zkouška na hřišti Mladé Boleslavi. Páteční duel začíná ve 20:30, přímý přenos vysílá ČT sport, on-line reportáž na Sport.cz.

 

sparta.cz

Částečně se podílel na mistrovském titulu v ročníku 2013/14, jeho údělem však byla spíš hostování. To poslední v Mladé Boleslavi se pak před začátkem sezóny změnilo v přestup, a tak se Jiří Skalák chystá na svůj první duel proti Spartě, v níž vyrostl.

„Těším se na zápas proti našemu největšímu klubu. A doufám, že ho zvládneme. Určitě nebudeme jen bránit, musíme hrát aktivně. Až půjdeme tunelem na hřiště, k nějakému popichování se sparťany nejspíš dojde," avizuje záložník.

Patří do zázračného letenského ročníku 1992, má stříbro z šampionátu devatenáctek v roce 2011. Teď se chystá vyrukovat proti řadě bývalých spoluhráčů.

„Jirka je nejen dlouholetý spoluhráč, ale dodal bych, že také kamarád. Ve čtvrtek jsme si volali a trochu se hecovali," usmívá se v rozhovoru pro klubovou televizi Ladislav Krejčí, který ještě v červnu usedal se Skalákem ve společné šatně lvíčat na domácím šampionátu jedenadvacítek.

„Všichni známe jeho kvality, je silný hlavně do ofenzivy. Má výborné zakončení, musíme si na něj dát pozor," dodává na účet kamaráda.

„Skalák má výborný pohyb po ofsajdové lajně soupeře. Umí však také jít proti balonu a situaci změnit. Má teď velmi dobrou formu a chceme se na něj připravit," dodává asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Sparta vyhrála posledních pět vzájemných ligových duelů a ve čtyřech z posledních pěti zápasů s Boleslaví dala minimálně tři branky.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..