Riskuj a vyhraj. Dukle sázka na domorodce Hynka vyšla hned na poprvé

19. září 2016 06:15 - Praha

Vedl tým už v Jablonci, tam byl ale jen provizorním koučem. Hlavním trenérem fotbalové Dukly byl Jaroslav Hynek oficiálně jmenován až dva dny před derby s Bohemians 1905. Debut zvládl parádně, jeho tým porazil Klokany poprvé od dubna 2012, navíc vysoko 4:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Již žádná velká jména. Když Jaroslav Šilhavý po pěti kolech pláchl do Slavie, na Julisce si poradili z vlastních zdrojů. A ukázali na jeho asistenta Jaroslava Hynka, který byl v klubu dlouholetým šéftrenérem mládeže. „Chceme vychovávat nejenom hráče, ale i trenéry, kteří by v budoucnu mohli vést také áčko," avizoval sportovní ředitel Günter Bittengel.

Sázka na svého člověka se Dukle hned na poprvé vyplatila. Novému kouči se před derby rozpadla obrana, chyběli stopeři Šimůnek i Smejakl a bek Podaný. Trenér si vystačil s chlapci z juniorky, kterou léta vedl. Na stopera postavil teprve ke třetímu ligovému startu dvacetiletého Michala Bezpalce, původem záložníka, kraj obrany zase svěřil jen o rok staršímu Dominiku Preislerovi, který si připsal 10. ligový start.

Především Bezpalec přitom patřil k nejlepším hráčům derby. „Byl to risk, ale Míšu jsem vedl čtyři roky, takže mu věřím. Při jeho nasazení jsem byl klidný," pochvaloval si Jaroslav Hynek. „Bezpalec hrál v juniorce stopera dlouhou dobu, adaptoval se. Lepším řešením pro mě byl mladík, který potřebný post hraje, než promíchat celou obranu. Ani na chvíli jsem tedy o jiném řešení nepřemýšlel."

Krásně splněno. Dvě slova mu stačila...

Riskoval. A vyhrál. „Byl jsem před svým domácím debutem nervózní. Kdybych měl derby zhodnotit dvěma slovy, tak řeknu krásně splněno. Obrovská spokojenost. Pro nás bylo důležité, abychom se odrazili do podzimu a mohli pracovat ve větším klidu. Bodů jsme měli málo. Je krásné, že jsme vyhráli doma při mé premiéře," radoval se.

Dukle pochopitelně nahrálo, že za stavu 1:1 byl těsně před přestávkou vyloučen hostující obránce Havel. Klokani tak šli do druhé půle o deseti. A padli. „Pro některé týmy by přesilovka nebyla až takovou výhodou. My chceme tvořit a hrát, takže našemu naturelu vyloučení jednoznačně pomohlo. Jsem rád, že jsme převahy využili a dali krásné góly," poukázal Hynek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: