Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pokorný už patří Montpellieru. Francouzskému klubu se upsal na tři a půl roku

23. ledna 2017 20:56 - Praha

Kapitán Lukáš Pokorný je jedenáctým hráčem, který opustil fotbalový Liberec během zimní přestávky. Třiadvacetiletý stoper Severočechů se dnes na tři a půl roku upsal francouzskému celku z Montpellier.

 

archiv Sport Invest

„Jdu do vysoce konkurenčního prostředí, kde si budu pozici budovat od začátku. Nicméně jsem měl příležitost hovořit s trenérem i dalšími členy sportovního vedení a šanci dostanu. Věřím, že francouzská liga pro mě bude ideální v mém sportovním rozvoji," prohlásil borec, jenž odehrál v nejvyšší české soutěži šedesát zápasů, vstřelil dva góly a na podzim se prosadil do reprezentačního týmu.

„Více než rok trvající zájem Montpellieru nepolevil ani přes zdravotní problémy, které Lukáš měl během podzimu," připomínal hráčův manažer Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, že francouzskou stranu neodradily Pokorného potíže s kolenem.

„Vždy jsem si chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá. Že se podařilo přestup realizovat už nyní i přes podzimní trable je neuvěřitelné," neskrýval nadšení Pokorný, jenž bude v třináctém týmu nejvyšší francouzské soutěže oblékat dres číslo dvanáct.

„Víme, že pro Lukáše ani Liberec nešlo o jednoduché rozhodnutí. Hráč je odchovancem Slovanu, nosil kapitánskou pásku, ke klubu i regionu má velmi silný vztah. Nabídka z Montpellier však byla velmi konkrétní a především pak motivační směrem k dalšímu sportovnímu vývoji Lukáše Pokorného. Ve Francii na něj čeká velmi kvalitní soutěž, která ho může fotbalově opět posunout dále. Znám Lukáše dobře a vím, že podpisem smlouvy pro něj tato výzva teprve začíná," doplnil Kolář.

Možnou náhradou za Pokorného může pro severočeský klub být Ondřej Kúdela, který přestoupil z Mladé Boleslavi pod Ještěd a podepsal kontrakt na dva a půl roku. Další posilu získal tým trenéra Trpišovského v Milanu Kerbrovi, jenž přichází na rok a půl ze Slovácka.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..