Brno - Zlín 1:0Zelenka zajistil Brnu výhru nad Zlínem

49. Zelenka 1 : 0

BRNO

Fotbalisté Brna porazili v nedělním utkání 2. kola první ligy Zlín 1:0. Zápas, který hodně ovlivnil prudký liják, rozhodl na začátku druhého poločasu vydařenou hlavičkou domácí útočník Zelenka.

První šanci měl hned v úvodu při své obnovené premiéře v brněnském dresu kanonýr Wagner, ale brankář Kořínek mu jeho únik zneškodnil. Pak se překvapivě chopili iniciativy na mokrém trávníku hosté. Bačovu dělovku srazili domácí zadáci na roh a Šmahaj mířil ve výhodné pozici nad břevno.

Ve 24. min. reklamovali Zlíňané po zákroku Gjoreského na Krause penaltu, sudí byl ovšem jiného mínění. Poslední čtvrthodinu první půle se Brňané tlačili stále víc na soupeřovu polovinu, ale přihrávky po zemi se zastavovaly v kalužích vody, a tak si vyloženou příležitost nevytvořili.

Domácí fanoušci se však dočkali vedoucího gólu hned po pauze, když po centru Holka přehlavičkoval Zelenka nedůrazného Kořínka. Vyrovnat mohl Bača, avšak gólman Lejsal ve spolupráci s dobíhajícím Sieglem jeho sólo vyřešili. Brno si pak mohlo vedení ještě pojistit, ale Wagner zblízka přestřelil a Zelenka sám před Kořínkem v rozhodujícím okamžiku zaváhal. Až závěrečných pět minut patřilo Valachům, vyrovnat se jim ovšem nepodařilo.

1. FC Brno - Tescoma Zlín 1:0 (0:0)
Branka: 49. Zelenka. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. ŽK: Holek - Kraus, Vrtělka, Vidlička. Diváci: 4161.
Brno: Lejsal - Siegl, Švejnoha, Pavlík, Gjoreski - Besta, Holek, Polách (90. Mazich), Černý (74. Střeštík) - Wagner (87. Simr), Zelenka. Trenér: Mazura.
Zlín: Kořínek - Vidlička, Zbožínek, Švach, Janíček - Kraus (57. Činčala), Vrtělka (81. Žemlík), Šmahaj (57. Bielik), Červenka - Lukaštík, Bača. Trenér: Uličný.