Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liga mi chyběla, přiznává stoper Čmovš po příchodu do Teplic

17. ledna 2018 17:01 - Ústí nad Labem

První start v teplickém dresu má za sebou fotbalový stoper Pavel Čmovš. Nastoupil za šestý celek prvoligové tabulky ve středečním přípravném zápase na umělé trávě v Ústí nad Labem (3:3). V Teplicích od něj očekávají, že po svém příchodu z Mladé Boleslavi zacelí mezeru ve středu obrany po odchodu Šušnjara právě do středočeského klubu. „Liga mi chyběla," svěřil se Čmovš po premiéře v teplickém celku.

 

fkteplice.cz

V Boleslavi to z vaší strany fotbalově nebylo ono, v létě jste byl přeřazený dokonce do juniorky. Berete Teplice jako novou výzvu?

Při rozhodování jsem si stanovil, že bych chtěl jít do ambiciózního klubu. Teplice jsou i vhodným místem, pokud jde o dojezdovou vzdálenost od Prahy. Narodila se nám malá holčička a kvůli rodině jsem se nechtěl stěhovat. Tyto podmínky plus fakt, že znám trenéra Šmejkala i sportovního ředitele pana Dovalila už z dřívějška, převážily pro Teplice.

Už v průběhu podzimu přišel do Teplic také brankář Jakub Diviš z Mladé Boleslavi. Konzultoval jsem s ním svoji volbu?

Ano, ale měl jsem zprávy nejen od něj, nýbrž i od Davida Vaněčka.

Jaké máte v sedmadvaceti letech sportovní cíle a plány?

Doufám, že se mi bude dařit. Hlavně chci ustálit formu po zranění, abych se cítil, pokud možno co nejlépe a odehrál co nejvíc zápasů. Minulý rok jsem laboroval s kolenem a dával se zdravotně dohromady, abych byl připravený. Liga mi chyběla, pauza byla dlouhá, nebylo to nic příjemného.

Co soudíte o teplickém mužstvu?

Vím, že Teplice jsou v tabulce i před Mladou Boleslaví. Liga je však vyrovnaná. Sledoval jsem teplický tým, který prohrál několik zápasů až na konci. Kdyby to dotáhl k vítězství, byl by na tom daleko lépe.

Jaké jste spokojený s debutem v novém působišti?

Po delší absenci se fyzicky i při práci s míčem cítím dobře. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát aspoň poločas. Je to něco jiného než být v tréninku.

eš, Sport.cz, Právo

ČT sport Sparta - Budějovice dnes 18:00
20191122T18:00:00+0100
Sparta vs. Budějovice
Sparta vs. Budějovice
Sparta
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..