Fotbalistky prohrály v kvalifikaci MS se Švédskem 2:3

22. dubna 2006 19:22 - PRAHA

České fotbalistky prohrály v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v Kladně se Švédskem 2:3. Proti vysokým favoritkám na jediné postupové místo ze skupiny a úřadujícím vicemistryním světa přitom v sobotu svěřenkyně trenéra Dušana Žovince neměly daleko k senzaci, nakonec je ale o remízu připravila vlastní hrubá chyba.

Deštivý úvod vyšel českým reprezentantkám skvěle. Už v druhé minutě využila Ščasná přihrávku Šmeralové do uličky a svým gólem Seveřanky hodně zaskočila. V 23. minutě však hostující tým srovnal zásluhou Larssonové a zdálo se, že je favorit půjde jasně za svým cílem, zvláště poté, co se po hodině hry prosadila nejlepší švédská hráčka Schelinová a vsítila druhý gól.

Češky se však nevzdaly a o čtyři minuty později srovnala střelou z otočky Mouchová. Za další tři minuty ale chybovala Hoferková a Schelinová sólový únik zkušeně proměnila. Domácí celek se v závěru nadechl k velkému náporu a střídající Mocová měla jedinečnou šanci na vyrovnání, avšak její pokus zneškodnila brankářka Jönssonová a zachránila tak Švédkám tři body.

Češky hrály na krev

Trenér Žovinec prohlásil, že těsná porážka s vicemistryněmi světa rozhodně není ostudou. "Naopak soupeř měl velké problémy s naší taktikou a škoda, že v závěru Mocová nedokázala proměnit svoji vyloženou příležitost. S výkonem našich hráček jsem spokojen, hrály opravdu na krev. Například Chlumecká byla tři neděle zraněná, ale odvedla velký výkon," řekl novinářům. "V naší kvalifikační skupině jsou samozřejmě Švédky velkým favoritem, ale jedeme dále a chceme jim co nejvíce znepříjemnit postup," dodal.

Pavlína Ščasná věřila, že po rychlém gólu by český tým mohl Švédky překvapit. "Ve druhé půli jsme očekávaly, že nás soupeř dostane pod tlak, což se nestalo. Přesto si myslím, že proti favoritovi jsme mohli vydolovat alespoň bod. Pokud si chceme uchovat postupové naděje, musíme teď porazit doma Portugalsko a vyhrát na Islandu," řekla hráčka mnichovského Bayernu.

Česká republika - Švédsko 2:3 (1:1)
Branky: 2. Ščasná, 66. Mouchová - 62. a 69. Schelinová, 23. Larssonová. Rozhodčí: Avdončenková - Zareninová, Gněvyševová (všechny Rus.). ŽK: Ciglbauerová - Örstebergová. Diváci: 615.
ČR: Pincová - Hoferková, Ciglbauerová, Bertholdová, Kladrubská (81. Hejlová) - L. Martínková, Pěničková, Šmeralová, Mouchová (76. Došková) - Ščasná, Chlumecká (76. Mocová).
Švédsko: Jönssonová - Larssonová, Marklundová, Sögorströmová, Österbergová - Fageströmová, Moströvá, Sjögramová (63. Segerová), Sjöströmová (73. Johanssonová) - Svenssonová (86. Lundinová), Schelinová.

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Liga mistrů
Včera Vyřazovací část - osmifinále Mönchengladbach - Manchester City Mönchengladbach - Manchester City 0:2
20210224T21:00:00+0000
Včera Vyřazovací část - osmifinále Atalanta - Real Madrid Atalanta - Real Madrid 0:1
Real Madrid
23.2.2021 Vyřazovací část - osmifinále Lazio Řím - Bayern Lazio Řím - Bayern 1:4
20210223T21:00:00+0000
Lazio Řím vs. Bayern
Bayern
23.2.2021 Vyřazovací část - osmifinále Atlético - Chelsea Atlético - Chelsea 0:1