Fotbal

FC Sevilla získala po výhře nad Barcelonou Superpohár

25. srpna 2006 22:50 - MONAKO

Fotbalisté FC Sevilla získali poprvé v klubové historii prestižní Superpohár. V pátečním španělském souboji v Monaku porazili vítězové Poháru UEFA překvapivě 3:0 šampiony Ligy mistrů Barcelonu díky brankám Renata, Kanoutého a Maresky z penalty.

Favorizované Barceloně tak nevyšel útok na druhou trofej v úvodu sezóny, triumf nad Espaňolem ze španělského Superpoháru dnes nenapodobili. Již v 7. minutě je zaskočil dorážkou Renato a gólem hlavičkou těsně před poločasem nahlodal jejich sebevědomí reprezentant Mali Kanouté.

Ani ve druhém poločase se však katalánský velkoklub s nejlepším fotbalistou světa Ronaldinhem v sestavě neprosadil a nečekaně vysoké skóre stanovil v závěru utkání z penalty střídající Maresca. Svěřenci trenéra Juandeho Ramóse tak dnes na stadionu Ludvíka II. získali druhou velkou trofej v roce a zároveň v historii klubu.

Barceloně naopak nevyšel útok na třetí Superpohár a zároveň se španělští mistři museli rozloučit se snem o šesti trofejích - kromě obou Superpohárů chtěli v této sezóně obhájit vítězství ve španělské lize, Lize mistrů a získat národní a Interkontinentální pohár. Do ligové sezony vstoupí svěřenci Franka Rijkaarda v pondělí ve Vigu.

FC Barcelona - FC Sevilla 0:3 (0:2)
Branky: 7. Renato, 45. Kanouté, 90+1. Maresca. Rozhodčí: Farina - Ivaldi, Griselli (všichni It.). ŽK: Sylvinho - Kanouté, Daniel, Javi Navarro, Palop, Escudé, Maresca.
Barcelona: Valdés - Belletti, Puyol, Márquez, Sylvinho (72. Giuly) - Xavi (57. Iniesta), Motta (57. Gudjohnsen), Deco - Messi, Ronaldinho - Eto'o. Trenér: Rijkaard.
Sevilla: Palop - Daniel Alvés, Javi Navarro, Escudé, David - Jesús Navas (75. Maresca), Renato, Poulsen, Adriano (81. Puerta) - Kanouté, Luís Fabiano (46. Martí). Trenér: Ramós.