Rubriky:

Copa America 2011

Paraguay nevyhrála v normální hrací době jediný zápas, přesto se utká o mistra Jižní Ameriky

21. července 2011 08:39 - MENDOZA

Fotbalisté Paraguaye si na mistrovství Jižní Ameriky v Argentině zahrají poprvé od roku 1979 o titul. V semifinále remizovali s Venezuelou 0:0 a na penalty vyhráli 5:3. Tým trenéra Gerarda Martina, který na turnaji v normální hrací době nevyhrál jediný zápas, se v nedělním finále utká s Uruguayí.

 

Jorge Saenz, ČTK/AP

Paraguay v základní skupině třikrát remizovala, ve čtvrtfinále vyřadila obhájce titulu z Brazílie po penaltách a notnou dávku štěstí si vybrala i v semifinále. Venezuela třikrát trefila břevno a v prodloužení nedokázala využít přesilovku, kterou hrála od 102. minuty po vyloučení Jonathana Santany.

"Ne vždy vyhraje ten nejlepší"

"Doufám, že to je štěstí šampiónů, protože tohle bylo opravdu moc," řekl paraguayský útočník Nelson Haedo Valdez. "Měli jsme opravdu velké štěstí, ale to je prostě fotbal. Ne vždycky vyhraje ten nejlepší," uvedl.

O osudu zápasu musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém nejprve Justo Villar chytil střelu venezuelského záložníka Franklina Luceny a Dário Veron poté poslal Paraguay do finále.

Paraguay ale přišla i o nejlepšího střelce v historii reprezentace Roqueho Santa Cruze, který se šest minut po vystřídání zranil a musel ze hřiště.

"Odjíždíme s přesvědčením, že jsme měli hrát finále. Udělali jsme pro to všechno, co bylo v lidských silách," sdělil venezuelský kouč César Farías. "Alespoň jsme tady získali respekt. Ukázali jsme, že se nikoho nebojíme. Už mě nebaví pořád dokola poslouchat, že jen velké týmy umějí hrát fotbal," dodal.

Potyčku musela uklidňovat policie

Po penaltách se na trávníku rozhořela potyčka mezi hráči a realizačními týmy obou celků, kterou po několika minutách uklidnil až zásah policie.

Fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Argentině - semifinále
Mendoza: Paraguay - Venezuela 0:0, na penalty 5:3.

ČTK

Časová osa: Copa America 2011

Filtr článků - Copa America 2011