Rubriky:

ME 2021

Duda zažehl Slováky. Kletba pokračuje, žehrají Maďaři po pikantním derby

22. března 2019 14:59 - Trnava

Zatímco Češi se na vstup do kvalifikace fotbalového ME 2020 teprve chystají, jejich sousedé už mají první tři body v kapse. Slováci mohou být spokojení, vždyť úvodní výhru si připsali v pikantním derby s Maďarskem (2:0). „Velmi tvrdě odpracovaný výkon, výsledek se nerodil snadno,“ cení si Pavel Hapal, český trenér Slovenska. Trumfl italského kolegu Marca Rossiho na lavičce Maďarů.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

Každá výhra v derby se cení. Na podzim Slováci v Lize národů prohráli oba souboje s Čechy. Do kvalifikace však v Trnavě vstoupili sladkým vítězstvím. Ještě nikdy s Maďary neprohráli.

„Duda zažehl Slováky a Rusnák zase uklidnil jejich nervy. Ondrej Duda využil přihrávku Alberta Rusnáka a těsně před přestávkou Slováci vedli. Později byl Martin Dúbravka přinucen předvést několik zákroků, ale Duda vrátil Rusnákovi laskavost a ten na konci zápasu podruhé skóroval," píše oficiální portál UEFA.

„Slovenská kletba pokračuje. Hráli jsme se Slováky popáté a zase je neporazili. Kvalifikace teprve začala, a už zaostáváme. Chorvati mají Modriče a Velšané Balea, jsou jiná liga. Proto byl souboj se Slováky pro Maďary nejdůležitější. Zápas roku však nezvládli," hodnotí server 24.hu situaci ve skupině E.

Nemá význam začít v něco věřit

V Maďarsku tak hned na startu kvalifikace zavládl velký pesimismus.

„Předehra na Slovensku přinesla zklamání. Nemá význam začít v něco věřit," má jasno list Pesti Srácok.

Hapalovi hoši se naopak příjemně naladili. Již v neděli je čeká druhý duel ve Walesu.

„Máme méně času na regeneraci, než soupeř, ale věřím, že dáme tým dohromady a nachystáme se tak, abychom byli úspěšní," přeje si český kouč.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..