Rubriky:

ME 2021

Maskotem fotbalového ME 2020 je míčový kouzelník Skilzzy

24. března 2019 22:00 - Amsterdam

Maskotem fotbalového mistrovství Evropy 2020, jež se bude hrát ve dvanácti zemích, je chlapec Skilzzy. Postavička technicky vybaveného hráče je inspirována freestylem a pouličním fotbalem.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

Maskot byl představen před výkopem dnešního kvalifikačního utkání mezi Nizozemskem a Německem v Areně Johana Cruyffa v Amsterdamu. Před 55 000 diváků ho na trávníku doprovodili jedni z nejlepších světových freestylistů Liv Cookeová a Tobias Becs a společně předvedli triky s míčem.

"Ať už se hraje v parku nebo na nejvyšší úrovni, ať je to fotbal nebo freestyle, jde o to vyjádřit se s míčem u nohy," uvedla evropská fotbalová unie UEFA na webu.

Kdy a kde se hraje EURO 2020

Mistrovství Evropy v roce 2020 se bude na oslavu 60 let od prvního kontinentálního šampionátu hrát od 12. června do 12. července v Německu (Mnichov), Ázerbájdžánu (Baku), Dánsku (Kodaň), Anglii (Londýn), Irsku (Dublin), Itálii (Řím), Nizozemsku (Amsterdam), Rumunsku (Bukurešť), Rusku (Petrohrad), Skotsku (Glasgow), Španělsku (Bilbao) a Maďarsku (Budapešť). Vše o EURO 2020 si můžete přečíst tady.

Reprezentace na EURO 2020 je. Kdy začne předprodej vstupenek pro české fanoušky?

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..