Šrámů na duši z debaklu v Anglii se Šilhavý jen tak nezbaví. Před Brazílií je pod tlakem

25. března 2019 16:29 - Praha
(Aktualizováno: 25. března 2019 17:04)

Zkouška odolnosti po všech směrech. Fotbalová reprezentace v pátek vyfasovala v premiéře kvalifikace ME 2020 rekordní pětigólový debakl v Anglii. Rehabilitovat by se národní tým měl proti dalšímu gigantovi, Brazílii. „Výsledek z Wembley je hrozivý. Tlak na nás i na mě osobně je proto veliký, což představuje nezaplatitelné zkušenosti,“ líčí trenér Jaroslav Šilhavý své pocity před úterním přípravným duelem v pražském Edenu.

Sport.cz

Noc po debaklu byla hodně dlouhá. Z Londýna domů fotbalisté letěli až druhý den, teď se v rychlosti musejí nachystat na kanárky.

Šrámy na duši ovšem zůstávají. V případě trenéra určitě. „Ještě je mám tam někde zaseklé," usmívá se Jaroslav Šilhavý hořce.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161682020865644

„Tvrdil jsme, že by nás atmosféra ve Wembley neměla ovlivnit. Když jsem se pak ale ohlížel, nervozita určitě hrála roli, čímž nás neomlouvám," přemítá kouč.

Nejde vzpomínat na minulé zápasy

Brazilci jsou od víkendu v Praze, před národním týmem stojí další velká výzva.

„Nejde vzpomínat na minulé zápasy. Musíme se hned oklepat a poučit se. A že zápas v Anglii byl velmi poučný... Může nás posunout dál, teď nás čeká další takový. Oba soupeři jsou si hodně podobní, takže páteční utkání nám směrem k Brazílii mohlo hodně ukázat," poukazuje Šilhavý.

Proti pátečnímu duelu plánuje v základní sestavě čtyři změny, chytat by měl znovu Pavlenka.

Jednou ze změn by mělo být zařazení stopera a bývalého kapitána Marka Suchého.

„Je docela těžké jít po takovém debaklu zrovna na Brazilce... Hrát otevřeně by proti nim byla sebevražda, ale pár věcí z Anglie chceme změnit. Určitě třeba být víc na balonu," avizuje obránce Basileje.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..