Živě

Facka na samém začátku nás nesložila, cení si hráči. Schicka mrzí hattrick

7. června 2019 23:39 - Praha

Připravovali se na klíčový duel celé kvalifikace, jenže hned na samém začátku inkasovali. České fotbalisty nepříjemný direkt nesložil, dokázali duel s Bulharskem otočit a zvítězit (2:1). „Důležité bylo, že jsme dokázali okamžitě zareagovat. Rychlý obdržený gól nás nepoložil, ale naopak nakopl,“ zdůrazňuje záložník Jakub Jankto. „Výhra nad Bulhary by měla být pro celou kvalifikaci klíčová,“ přidává se autor dvou gólů Patrik Schick.

Sport.cz

Ještě ani pořádně nezačali, a už s Bulhary prohrávali.

„Dostali jsme sice gól hned z prvního centru, jinak jsme byli ale celý první poločas lepší. Nepříznivý vývoj nás nesrazil dolů, ale naopak namotivoval," líčí Patrik Schick.

Právě on dvěma góly skóre otočil. A mohlo jich být ještě víc.

Česká reprezentace oslavuje gól během utkání kvalifikace ME 2020 proti Bulharsku.

Vlastimil Vacek, Právo

„Mrzí mě, že jsem na hattrick nedosáhl. V prvním poločase jsem ještě lízl břevno a ve druhém můj další gól neplatil kvůli ofsajdu. Rád bych se na něj podíval, škoda," líčí italský legionář.

Češi měli složitou roli vzhledem k tomu, že Bulhary poprvé vedl nový trenér Balakov.

Kdyby jen nervy, já se v nastavení přímo klepal, přiznal Šilhavý, že si při výhře nad Bulhary užil své

„Tušili jsme, že může něco změnit. Nachystaní jsme však byli na soupeře dobře. A věděli, že když budeme aktivní, skuliny v jejich obraně najdeme," ujišťuje Jakub Jankto.

Hrůzný začátek, parádní vítězná trefa

„Začátek byl špatný, hrůza. Byli jsme rozhození, mimo pozici. Ale zareagovali jsme skvěle a zvedli se. Zatlačili jsme je a zaslouženě vyrovnali, do přestávky přišly další šance," hodnotí kapitán Marek Suchý.

Právě obránce Basileje si připsal asistenci na vítězný gól.

„Získal jsem balon, podíval se a viděl, že Bulhaři jsou roztažení. Schicky si balon krásně pustil a parádně zakončil. V závěru jsme se museli mít na pozoru, ale Bulhaři se do útoku moc nedostávali," kvituje Suchý.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..