Živě

Poláci uctili autora první reprezentační branky a oběť holokaustu

10. června 2019 21:41 - Varšava/Praha

Poláci uctili před kvalifikačním zápasem s fotbalisty Izraele památku autora svého prvního reprezentačního gólu Józefa Klotze. Hráč židovského původu se stal obětí holokaustu, v roce 1941 přišel o život ve varšavském ghettu.

 

Agencja Gazeta, Reuters

Jeho izraelský synovec dnes ve Varšavě obdržel dres s Klotzovou jmenovkou a jeho číslem, podepsaný všemi současnými reprezentanty. "Tohle je výborná příležitost si připomenout, že Polsko bylo vždy zemí mnoha kultur, náboženství a velké tolerance," řekl ředitel Polského fotbalového svazu Janusz Basalaj agentuře Reuters.

Krakovský rodák Klotz nastoupil za Polsko dvakrát. Historickou branku dal v květnu 1922 ve Stockholmu proti Švédsku, nad kterým polští fotbalisté zvítězili 2:1.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..