Maďarsko - Slovensko 1:2Slováci slyšeli pískot už při hymně, ale nakonec vyválčili u sousedů výhru. Chorvatsko neudrželo vedení

Slovenští fotbalisté v pátém zápase kvalifikace mistrovství Evropy zvítězili v Maďarsku 2:1. Svěřenci Pavla Hapala tak částečně odčinili páteční domácí debakl 0:4 s Chorvatskem a poskočili na druhé místo ve skupině E. Další český trenér Michal Bílek s reprezentací Kazachstánu prohrál v Rusku 0:1 až gólem z 89. minuty.

Maďar Balazs Dzsudzsak (vlevo) a Slovák David Hancko.

Slováci se dočkali pískotu už při hymně na úvod třaskavého souboje v Budapešti. Během prvního poločasu je několikrát podržel brankář Martin Dúbravka a jeho spoluhráč Róbert Mak ve 40. minutě otevřel skóre po odraženém míči. Na začátku druhé půle sice srovnal osmnáctiletý Dominik Szoboszlai z přímého kopu, ale o rok starší Róbert Boženík hned v 56. minutě vrátil hostům vedení umístěnou střelou.

Vicemistři světa Chorvaté v pátek v Trnavě deklasovali Slováky 4:0 a dobře začali i v Baku. Tam ale nakonec neudrželi vedení a jen remizovali 1:1, přesto jsou v čele skupiny E o bod před Slovenskem a Maďarskem. V Baku se jako první trefil v 11. minutě kapitán hostů Luka Modrič z penalty nařízené za ruku Antona Krivocjuka, favorité však pojistku nepřidali a o vítězství přišli. V 72. minutě srovnal střídající Tamkin Chalilzade z pohledné individuální akce. Ázerbájdžánský tým vedený chorvatským trenérem Nikolou Jurčevičem získal první bod v bojích o Euro 2020.

Fotbalisté Ázerbájdžánu se radují z vyrovnávacího gólu proti Chorvatsku v kvalifikaci o ME.

Bílkovo mužstvo v Kaliningradu dlouho odolávalo domácímu favoritovi, jehož dlouho srážely nepřesnosti. Až těsně před koncem odvrátil překvapení Mário Fernandes gólovou hlavičkou po standardní situaci. Rusové jsou ve skupině I druzí, Kazachstán třetí.

Tabulku vede suverénní Belgie, která deklasovala Skotsko 4:0 a připsala si šestou kvalifikační výhru. V Glasgow se už během první půle prosadili Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen a Toby Alderweireld. Autor tří asistencí Kevin De Bruyne v 82. minutě uzavřel skóre čtvrtým gólem.

Německo zvítězilo v Severním Irsku 2:0, připravilo soupeři první kvalifikační ztrátu a vystřídalo ho v čele skupiny C. Výběr kouče Joachima Löwa se dočkal branek až ve druhém poločase díky Marcelu Halstenbergovi a Sergi Gnabrymu. Nizozemsko si z Estonska veze suverénní triumf 4:0 a patří mu třetí místo.