ME 2020

Anglie se směje kouči Kosova. Vzteklý nervák předvedl před kamerou bizarní proměnu

11. září 2019 09:44 - Southampton/Praha

Hodně svérázný takticko-psychologický výstup na tiskové konferenci po kvalifikačním fotbalovém zápase s Českou republikou v podání kouče Kosova Bernanda Challandese vzbudil velký ohlas i v Anglii, která hostila balkánského soupeře v úterý večer. A i na Ostrovech se nakonec během vítězství Albionu 5:3 dočkali od švýcarského stratéga silného emocionálního výlevu.

Andrew Boyers, Reuters

Kosované sice dokázali zaskočit favorita brzkým vedoucím gólem po velké hrubce domácí obrany, ale pak se rozjela anglická ofenzivní mašina a do kabin se šlo už za stavu 5:1, když hned dvakrát se těsně před pauzou trefil Sancho.

Nasupený Challandes vlétl do tunelu a řval na všechny strany. „Strašné," hulákal v útrobách a vztekle mával rukama. Kromě nepříznivého výsledku jej také štvala údajná křivda, protože měl za to, že pátý gól v první minutě nastavení úvodního poločasu padl z ofsajdu.

68letý kouč ale zároveň ukázal, že své emoce umí velmi briskně dostat pod kontrolu, protože jakmile si všiml, že jej zabírá kamera, ze vzteklého běsnění v mžiku vykouzlil na své tváři dobrácký úsměv.

Jeho rychlá proměna v Anglii velmi pobavila i komentátory ve studiu, kteří si jeho poločasový výstup ve studiu analyzovali.

Běž! Vrať se! Běž! Běž! Vášnivý trenér Kosova řval na tiskové konferenci

Challandes ale evidentně svoji poločasovou práci odvedl dobře, protože jeho tým, krátce po přestávce dal dva góly a favorita ještě nečekaně potrápil.