Itálie - Řecko 2:0Itálie v zeleném slaví postup na EURO 2020, Španělé český rekord nevyrovnali

Italští fotbalisté se po Belgičanech stali druhými účastníky ME 2020. Doma dnes porazili 2:0 Řecko a zvítězili i v sedmém utkání skupiny J. O triumfu "squadry azzury" rozhodl v 63. minutě z penalty Jorginho. Pojistku přidal o čtvrt hodiny později Federico Bernardeschi. Dánsko si doma poradilo se Švýcarskem 1:0 a bodově se dotáhlo na Iry. Ti hráli v Gruzii bez branek a nevyužili možnost výrazně se přiblížit postupu na šampionát.

Postupová radost fotbalistů Itálie. Tým si po výhře nad Řeckem zajistil účast na EURO 2020.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho postoupili na závěrečný evropský šampionát posedmé za sebou a celkově podesáté. Ovládnout turnaj se jim povedlo v roce 1968 před vlastními fanoušky. Na posledním Euru ve Francii skončili Italové ve čtvrtfinále.

Do hry o postup na šampionát se vrátila Bosna a Hercegovina, která doma porazila Finsko 4:1. Třetí Bosňané ztrácejí na druhé Finy tři zápasy před koncem dva body.

Kdepak v modrém. Fotbalisté Itálie se představili v kvalifikaci o postup na EURO 2020 proti Řecku představili v zelených dresech.

Bosnu poslal do vedení po necelé půlhodině hry Izet Hajrovič přesnou střelou na zadní tyč. Osm minut po něm zvýšil z penalty Miralem Pjanič, který se pak ještě v 58. minutě trefil tvrdou střelou pod břevno. Čtvrtý zásah obstaral Armin Hodžič. Debakl Finů zmírnil Joel Pohjanpalo.

Na Seveřany se mohla bodově dotáhnout Arménie, která ale překvapivě v Lichtenštejnsku remizovala 1:1 a na Finy ztrácí dva body.

Španělsko rekord nevyrovnalo

Španělé remizovali v Norsku 1:1 a po 14 kvalifikačních výhrách ztratili body poprvé od roku 2014, kdy prohráli 1:2 na Slovensku. Španělsko tak nevyrovnalo rekordní patnáctizápasovou sérii kvalifikačních výher České republiky z let 1995 až 2002.

Trojnásobní mistři Evropy vedli v Oslu od 47. minuty díky Saúlovi, ale ve čtvrté minutě nastavení srovnal z pokutového kopu Joshua King. Španělský kapitán Sergio Ramos si v národním týmu připsal 168. start, čímž překonal rekord brankáře Ikera Casillase.

Pět bodů za Španěly jsou po výhře 4:0 na Maltě Švédové. Postarali se o ni Marcus Danielson, dvakrát z penalty Sebastian Larsson a vlastním gólem Andrei Agius.

Bod na Švédy ztrácí Rumunsko, které zvítězilo na Faerských ostrovech 3:0. Rumuni se prosadili až v 74. minutě, kdy po přihrávce slávistického záložníka Nicolae Stanciua skóroval George Puscas. Další branky přidali Alexandru Mitrita a Claudiu Keserü.

Euforie! Dánským hrdinou je Yussuf Poulsen. Právě on rozhodl o výhře v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy 2020 nad Švýcarskem 1:0.

Dánsko porazilo doma Švýcarsko 1:0 a bodově se dotáhlo na Irsko, které hrálo v Gruzii bez branek. Irové byli v Tbilisi nejblíže gólu už ve 4. minutě, kdy obránce John Egan hlavou poslal míč do tyče.

Švýcaři v Kodani dvakrát trefili břevno. O výhře domácích rozhodl v 84. minutě Yussuf Poulsen, který tím z bojů o Euro vyřadil čtvrtou Gruzii. Švýcarsko ztrácí na Iry a Dány čtyři body, ale sehrálo o duel méně.