Rubriky:

ME 2020

Byl to spíš boj, shodli se reprezentanti po porážce v Bulharsku

18. listopadu 2019 07:23 - Sofie

Chtěli se s úspěšnou kvalifikací o ME 2020 rozloučit vítězstvím, včera v Bulharsku k němu ale měli čeští reprezentanti poměrně daleko. I proto národní stadion v Sofii opouštěli se svěšenými hlavami.

 

Stoyan Nenov, Reuters

„Zápas se nám příliš nepovedl, hráče chválit nebudu," prohlásil trenér Jaroslav Šilhavý. „Prohra nás všechny mrzí. Měli jsme jen několik pološancí. Chybělo tomu z naší strany lepší řešení finální fáze. Navíc Bulhaři se po vstřelené brance zatáhli a zdržovali. Chtěli jsme rychleji otáčet hru, posílat centry do vápna. Realizace ale nebyla dobrá, byl to spíš boj," povzdechl si stoper Ondřej Kúdela.

Právě on se nachomýtl u klíčového momentu zápasu, kdy Božikov po centru z přímého kopu vstřelil hlavou rozhodující gól. Byť jeho postavení zavánělo ofsajdem, Bulhar zakončoval zcela nekrytý. Nejblíže k němu měl Kúdela.

Ondřej Čelůstka a Bulgar Marcelinho.

STR, ČTK/AP

„Čekali jsme na pohyb hráče, který standardku rozehrával. Ondra Čelůstka hned říkal, že mu to přišlo jako ofsajd, ale rozhodčí nemával. Nedá se nic dělat," podotkl Kúdela.

Loučení s kvalifikací se nepovedlo, Bulhaři se na třináctý pokus dočkali výhry

„Celou dobu jsem si myslel, že jde o ofsajd. Přišlo mi to divné, protože jsme byli hodně vysoko a Božikov hlavičkoval úplně sám. Věděl jsem, že na centr nemůžu jít a musím zkusit reagovat. Trefil to skvěle, nedal mi šanci," doplnil brankář Ondřej Kolář.

Podle něj český celek vyprodukoval až příliš ztrát, hrálo se většinou jen mezi šestnáctkami. „Zápas nebyl příliš o fotbale, byl to spíš boj. Obě mužstva měla vlastně jen standardní situace. Bulharsko jednu využilo, my žádnou," doplnil debutant v reprezentační brance.

I Bulhaři ještě mohou proklouznout na EURO. Na výsledku s českým týmem přitom vůbec nezáleží

neu (Sofie), Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..