Živě

Premiéra byla hořká, štve reprezentačního debutanta porážka v Bulharsku

18. listopadu 2019 09:13 - Sofie

Ahoj, tady Jarda Šilhavý, stav se u mě. Za pár okamžiků se brankáři Ondřeji Kolářovi málem podlomila kolena, od kouče české fotbalové reprezentace se totiž dozvěděl, že nedělní kvalifikační derniéra v Bulharsku bude zároveň jeho premiérou v národním týmu. Ale ani slávista, který na podzim chytil životní formu, porážce 0:1 nezabránil.

 

Stoyan Nenov, Reuters

Mrzí vás hodně, že premiéra nebyla úspěšná?

Premiéra pro mě byla hořká. Nepředstavoval jsem si, že bude takový průběh zápasu a že ve finále prohrajeme. Byl jsem natěšený, že jsem dostal šanci, jenže konec byl smutný.

Hned na začátku utkání jste riskantně rozehrával. Balon se vám trochu zasekl, záměr vám málem nevyšel. Byl jste nervózní?

Popravdě, byl jsem hodně nervózní. Chytat za český národní tým je něco neuvěřitelného. A k tomu momentu, přihrávka prošla jen tak tak. Lidi jsou ale ode mě na takové věci zvyklí, ve Slavii hraju na riziko. Nicméně nervozita na mě byla vidět, netrefil jsem dva tři výkopy. Těžko jsem se do zápasu dostával, moc práce jsem neměl.

Nejsme prostě jako Angličané, nedokážeme dobré výkony opakovat, pravil rozmrzelý Šilhavý

Byl jste překvapený, že vám dal kouč Šilhavý důvěru?

Byl jsem hrozně rád, přiznávám ale, že jsem byl hodně zaskočený Že se mám na zápas připravit mi trenér volal v sobotu večer. Prý si to zasloužím za výkony ve Slavii.

Pavel Kadeřábek přeskočil Bulhara Wandersona.

Stoyan Nenov, Reuters

Trenér vám telefonoval?

Ano. Řekl mi, ať za ním přijdu. Byl jsem na pokoji, odpočíval jsem, proto mi volal. Byla to příjemná zpráva, byť jsem ji pobíral hůř. Ale v neděli ráno jsem si říkal, že jsem nachystaný a že se těším.

Není k vzteku, že jediný gól jste inkasoval z ofsajdu?

Celou dobu jsem si myslel, že jde o ofsajd. Přišlo mi divné, že jsme byli hodně vytažení a Bulhar hlavičkoval úplně sám. Mrzí to, ale zápas jsme si prohráli sami. Nehráli jsme vůbec dobře.

Kobra v Bulharsku neuštknula. Jsem zklamaný, hráli jsme házenou, povzdechl si Ondrášek

V čem byl největší problém?

Zápas nebyl příliš o fotbale, byl to spíš boj. Měli jsme spoustu ztrát, proto se hrálo hodně ve středu hřiště. Obě mužstva měla standardní situace, Bulharsko jednu využilo, my bohužel žádnou.

Potřebuje mít mužstvo nůž na krku, aby ze sebe vyždímalo maximum?

Nemyslím. V každém utkání musíme předvést stoprocentní výkon a ukázat, že jsme v reprezentaci právem. Ať jde o přátelák nebo kvalifikaci.

Nůžky Jana Bořila.

Stoyan Nenov, Reuters

Jak jste vnímal prázdný stadion?

Na jednu jsem byl rád, že jsem na hřišti slyšet a můžu organizovat obranu. Nicméně je smutné, když hledišti nikdo není. Podobný zápas jsem zažil ve Slavii proti Liberci. Také tehdy mi zápas připomínal atmosféru přáteláku.

Mohly mít prázdné ochozy vliv na výkon?

Určitě ne. Na hřišti jsme od toho, abychom předvedli maximální výkon. Hráli jsme špatně, proto jsme odjeli z Bulharska poražení. Na konci jsme ale nějaké vyložené šance měli. Suk (Souček) měl hlavičku, Doly (Doležal) zase vysoko přestřelil. Ovšem nemůžeme spoléhat, že na konci dáme gól. Kdybychom hráli od začátku tak, jak umíme, zápas jsme zvládli.

Nyní jste čtyři gólmani, kteří se poperou o mistrovství Evropy. Přemítal jste o tom, že si můžete výkonem říct o nominaci?

Šampionát je za dlouho. Musím prostě dál předvádět stoprocentní výkony. Bud rád, když na turnaj pojedu. Je to jen o mně.

neu (Sofie), Sport.cz, Právo

  3:0 Itálie - Švýcarsko 3:0 dohráno
20210616T21:00:00+0200
Itálie vs. Švýcarsko
Itálie vs. Švýcarsko
Itálie
Švýcarsko
  0:2 Turecko - Wales 0:2 dohráno
20210616T18:00:00+0200
Turecko vs. Wales
Turecko vs. Wales
Turecko
Wales
  0:1 Finsko - Rusko 0:1 dohráno
20210616T15:00:00+0200
Finsko vs. Rusko
Finsko vs. Rusko
Finsko
Rusko
  Ukrajina - S. Makedonie dnes 15:00
20210617T15:00:00+0200
Ukrajina vs. S. Makedonie
Ukrajina vs. S. Makedonie
Ukrajina
S. Makedonie
  Dánsko - Belgie dnes 18:00
20210617T18:00:00+0200
Dánsko vs. Belgie
Dánsko vs. Belgie
Dánsko
Belgie
  Nizozemsko - Rakousko dnes 21:00
20210617T21:00:00+0200
Nizozemsko vs. Rakousko
Nizozemsko vs. Rakousko
Nizozemsko
Rakousko

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..