Irsko nepředpokládá, že pustí na stadion v Dublinu během fotbalového ME diváky

21. dubna 2021 13:36 - Dublin

Irská vláda nepředpokládá, že bude moci splnit podmínku UEFA a naplnit alespoň z 25 procent stadion v Dublinu pro zápasy fotbalového mistrovství Evropy. Na takový krok je v červnu podle vicepremiéra Lea Varadkara vzhledem ke koronavirové situaci příliš brzy.

 

O rok odložené mistrovství Evropy se bude v červnu a červenci konat ve 12 zemích. Evropská fotbalová unie UEFA bude v pátek rozhodovat, zda ponechá pořadatelství trojici měst Mnichov, Bilbao a Dublin, která jako poslední nezaručila alespoň částečnou přítomnost diváků na stadionech.

"Jsme velmi opatrní a máme pocit, že červen je příliš brzy. Myslím, že pokud na tom budou trvat (naplnění 25 procent kapacity stadionu), tak bude hodně těžké, aby se to uskutečnilo, což je nešťastné," připustil Varadkar možnost odebrání zápasů Dublinu.

Kolumbie počítá se zápasy jihoamerického fotbalového šampionátu bez diváků

Metropole Irska, jehož reprezentace se na EURO nekvalifikovala, má od 14. června hostit tři zápasy základní skupiny E mezi Polskem, Slovenskem a Švédskem a jedno osmifinále. Země hodlá příští měsíc začít s opatrným rozvolňováním, přičemž obchody by se měly otevřít na konci května a například hotely až v červnu.

Pořadatelé OH v Tokiu chtějí rozhodnutí o domácích fanoušcích odložit na červen

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..