Živě

Na zápasy fotbalového ME ve Wembley budou nově moci i plně očkovaní Britové

8. června 2021 21:36 - Londýn

Do londýnského Wembley, kde své závěrečné utkání v základní skupině fotbalového mistrovství Evropy sehraje proti Anglii česká reprezentace, budou moci nově i britští fanoušci, kteří se prokážou kompletním očkováním proti koronaviru. Uvedli to zástupci UEFA. V ostatních případech bude nutný již dříve avizovaný negativní test ne starší než 48 hodin. Tato omezení se během ME naopak nebudou týkat skotského Hampden Parku, kde Češi nastoupí proti domácímu výběru a Chorvatsku. Zde nebudou očkování ani test nutné.

 

Peter Powell, Reuters

"Naší hlavní prioritou je zajistit bezpečný turnaj. Spolupracujeme s místními vládami a zdravotními úřady, abychom dodržovali pokyny platné v hostitelské zemi," citovala BBC stanovisko UEFA.

Vstup do Wembley s očkováním se bude týkat pouze britských občanů nad 11 let, kteří obdrželi druhou dávku vakcíny nejméně 14 dní před daným utkáním. Návštěvníci to budou moci prokázat i ve speciální aplikaci. Naopak ostatní fanoušci budou povinni předložit negativní test starý maximálně 48 hodin. Na domácí stadion Anglie může dorazit nejvýše 22 500 fanoušků, tedy 25 procent z celkové kapacity.

Naděje, že by česká reprezentace nehrála s Chorvatskem v Glasgow, se mění v utopii

Odlišné podmínky budou panovat v Hampden Parku, kde doklad o očkování nebo negativní test nebudou nutné. Fanoušci zde ale budou muset nosit respirátory a dodržovat mezi sebou bezpečnou vzdálenost. Povolená kapacita je zde 12 tisíc fanoušků.

Ilustrační foto

Profimedia.cz

ME se uskuteční také Římě, Mnichově, Baku, Petrohradu, Budapešti, Seville, Bukurešti, Amsterdamu a Kodani.

ČTK

  Maďarsko - Portugalsko hrají
20210615T18:00:00+0200
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko
Portugalsko
  Francie - Německo dnes 21:00
20210615T21:00:00+0200
Francie vs. Německo
Francie vs. Německo
Francie
Německo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..