Nevzdám to! Proti Belgii tam budu s vámi, vzkázal Eriksen poté, co unikl smrti

14. června 2021 13:14 - Kodaň/Praha
(Aktualizováno: 14. června 2021 15:06)

Zprávy, které po sobotní události působí jako zázrak. Dánský fotbalista Christian Eriksen zkolaboval během úvodního zápasu Dánů proti Finsku a přímo na hřišti bojoval o život. „Byl pryč,“ slova zdravotníka, ze kterých mrazí. Všichni se modlili, aby byl záložník Interu v pořádku. Podle posledních zpráv je stabilizovaný a cítí se mnohem lépe. Dokonce poslal první vzkaz.

 

Jonathan Nackstrand, Reuters

V závěru prvního poločasu zápasu Dánska s Finskem přišel moment, kvůli kterému se zastavil svět. Záložník Christian Eriksen spadl jak podťatý a začal boj o život. Při záběrech, na kterých bylo vidět oživování jeho bezvládného těla, ani ten největší fotbalový cynik neudržel slzy.

Po nějaké době však přišla úleva, fotbalistu se podařilo zachránit a z trávníku jej odváželi při vědomí. Teď se zdá, že je vše na dobré cestě k tomu, aby se záložník plně zotavil. Z nemocnice poslal skrze svého manažera povzbudivý vzkaz. „Cítím se lépe, ale chci vědět, co se stalo," citoval hráčova slova deník Gazzetta dello Sport.

Šok pro Dány! V duelu přerušeném po Eriksenově kolapsu podlehli nováčkovi ME

„Děkuji všem, nevzdám to," poděkoval všem za podporu, která k němu mířila ze všech koutů světa. Fotbalistův manažer uvedl, že jej byl navštívit a že Eriksen vtipkoval a měl dobrou náladu. Stále však není jasné, co se mu přesně stalo, lékaři provádí další důkladná vyšetření.

Lékaři bojují o život Christiana Eriksena

Wolfgang Rattay, Reuters

„Chce fandit svým spoluhráčům proti Belgii, Lukaku se snad neurazí," uvedl Martin Schoots. Lukaku totiž po prvním vstřeleném gólu proti Rusku běžel ke kameře a poslal svému spoluhráči z Interu dojemný vzkaz.

bp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..