Anglie za bučení při hymnách a oslňování laserem dostala pokutu 30 tisíc eur

10. července 2021 13:40 - Nyon

UEFA potrestala Anglii za bučení fanoušků při hymnách soupeře a oslňování dánského brankáře při rozhodující penaltě v prodloužení semifinále fotbalového mistrovství Evropy laserem. Fotbalová asociace musí zaplatit pokutu 30 tisíc eur (asi 772 tisíc korun).

 

Henry Nicholls, Reuters

Anglie ve středu vyhrála díky kontroverzní penaltě, před jejímž rozehráním někdo z hlediště do obličeje Kaspera Schmeichela opakovaně svítil zeleným laserem. Dánský brankář pokutový kop chytil, ale Harry Kane z dorážky rozhodl o výhře 2:1 a postupu do finále proti Itálii.

UEFA rovněž potrestala Anglii za opakované bučení fanoušků při hymnách soupeře. Příznivci domácích na stadionu ve Wembley se provinili nejen před zápasem s Dánskem, ale také v předchozím osmifinálovém duelu s Německem

Fandila Anglii ve Wembley a šéf se naštval: Máš padáka, do práce už se nevracej!

Disciplinární komise UEFA už v pátek potrestala Maďarsko za rasistické pokřiky a homofobní transparenty při Euru. Ministr zahraničí Péter Szijjártó to označil za soud bez důkazů a přirovnal to k chování komunistického režimu.

Rasismus! Flastr! Maďaři pykají za ME, dostali pokutu a reprezentace bude hrát bez diváků

"Komise, která takhle rozhodla, je zbabělá a žalostná. Měli by se stydět," citovala agentura AFP dvaačtyřicetiletého politika. Maďarsko dostalo pokutu 100 tisíc eur a byl mu uzavřen stadion na dva zápasy plus na jeden s podmínkou.

"Vypadá to, že UEFA využívá systém důvěrníků, jako to dřív dělal komunistický režim. Není potřeba důkazů, stačí, když vás pomluví," přidal Szijjártó.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..