Živě

Britská policie zadržela muže kvůli rasismu na internetu po finále ME

14. července 2021 18:42 - Londýn

Britská policie zadržela muže ve spojitosti s rasistickými urážkami trojice anglických fotbalistů, kteří neproměnili penalty v rozstřelu nedělního finále mistrovství Evropy s Itálií.

 

Carl Recine, Reuters

Sedmatřicetiletý muž se policii sám přihlásil a byl umístěn do vazby kvůli dalšímu výslechu. "Vyšetřování pokračuje. Rasistické urážky na internetu i mimo něj jsou nepřijatelné," citovala agentura Retuers inspektora Matta Gregoryho.

Anglie ve finále ve Wembley hrála po 90 minutách a po prodloužení s Itálií 1:1. V rozstřelu prohrála 2:3 poté, co penalty neproměnili Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka.

Milí Angličané, penaltové trauma si zasloužíte. Tohle už nechceme vidět, kárá fotbalová legenda

Trojice hráčů se kvůli tomu stala na internetu terčem rasistických urážek. Policie už kvůli jedné z nenávistných zpráv zadržela padesátiletého muže, po výslechu ho však propustila.

Černí kluci neumí kopat penalty, kritizoval slavný komik po finále EURO. A zničil si kariéru

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..