Na Srby. Spartu ve 2. předkole Evropské ligy čeká Subotica

Fotbalisté Sparty už znají svého soupeře pro 2. předkolo Evropské ligy. Pražané se budou rvát o postup do další fáze proti srbské Subotice, která postoupila přes severoirský Coleraine. Ačkoliv Srbové v prvním domácím duelu remizovali 1:1, v odvetě na hřišti soupeře vyhráli 2:0. První branku vstřelil v 33. minutě Savkovič, pojistku přidal v nastavení druhého poločasu střídající Cecarič.

Trenér Sparty Pavel Hapal.

První zápas sehrají sparťané 26. července na hřišti Suboticy. Výkop je naplánován na 20:45. Odveta se hraje na Letné 2. srpna.

Subotica byla před dvojzápasem favorit, ani v jednom utkání ale poloamatérský celek výrazně nepřehrála. V úvodním utkání zachraňovala remízu 1:1 v šesté minutě nastavení z penalty. V Severním Irsku dnes sice vedla po zásahu Mileho Savkoviče, Coleraine ale mělo v druhém poločase několik šancí na vyrovnání.

Severoirský celek ztroskotal zejména na nepřesnostech v zakončení, jako v případě McGoniglea nebo O'Donella, proti Parkhillovi zase hosty podržel gólman Perič. Ten si poradil i v závěru s další šancí střídajícího McGoniglea, Lyonsově dorážce pak předcházel ofsajd. Subotica nakonec v nastavení definitivně pojistila výhru zásluhou Bojana Čečariče.

Znovu do Srbska

Sparta se tak po roce znovu vydá do Srbska a bude chtít zanechat lepší dojem. V minulé sezoně ztroskotala ve třetím předkole Evropské ligy na Crvene Zvezdě Bělehrad po výsledcích 0:2 a 0:1.

Do druhého předkola se podívají všechny tři slovenské týmy. Slovan Bratislava deklasoval celkovým skóre 9:2 moldavské Milsami Orhei, Trenčín si došel pro postup přes Budučnost Podgorica, když k výhře 2:0 z Černé Hory přidal domácí remízu 1:1. Dunajská Streda s českým brankářem Patrikem Macejem v sestavě otočila duel na hřišti Dinama Tbilisi a po výhře 2:1 též postoupila.

Za FC Kodaň nenastoupil stoper Michael Lüftner, dánský celek remizoval s KuPS Kuopio 1:1, což mu po vítězství 1:0 z úvodního utkání stačilo k postupu. Důležitý gól Kodaně v odvetě vstřelil devět minut před koncem slovenský obránce Denis Vavro z penalty.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Evropské ligy:
Kajrat Almaty - Engordany (And.) 7:1 (4:0), první zápas 3:0, postoupil Kajrat;
Tobol Kostanaj - Samtredia (Gruz.) 2:0 (1:0), první zápas 1:0, postoupil Tobol.
Irtyš Pavlodar - Trakai (Lit.) 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Trakai;
Dinamo Minsk - Derry City (Ir.) 1:2 (1:1), první zápas 2:0, postoupilo Dinamo;
Viitorul Constanta - Racing Union (Luc.) 0:0, první zápas 2:0, postoupil Viitorul;
Gandzasar Kapan (Arm.) - Lech Poznaň 2:1 (0:0), první zápas 0:2, postoupil Lech;
Laci (Alb.) - Anorthosis Famagusta 1:0 (0:0), první zápas 1:2, postoupilo Laci.
Gzira United (Malta) - Radnički Niš 0:1 (0:1), první zápas 0:4, postoupily Radnički;
Nömme Kalju (Est.) - Stjarnan (Isl.) 1:0 (0:0), první zápas 0:3, postoupil Stjarnan;
Molde - Glenavon (Sev. Ir.) 5:1 (2:0), první zápas 1:2, postoupilo Molde;
Slavia Sofia - Ilves Tampere 2:1 (1:0), první zápas 1:0, postoupila Slavia.
Slovan Bratislava - Milsami Orhei (Mold.) 5:0 (3:0), první zápas 4:2, postoupil Slovan;
Žalgiris Vilnius - Klaksvík (Faer. ostr.) 1:1 (1:0), první zápas 2:1, postoupil Žalgiris;
Apollon Limassol - Stumbras (Lit.) 2:0 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Apollon;
Dinamo Tbilisi - Dunajská Streda 1:2 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Dunajská Streda;
Häcken (Švéd.) - Liepaja (Lot.) 1:2 (1:1), první zápas 3:0, postoupil Häcken;
Kešla Baku - Balzan (Malta) 2:1 (1:0), první zápas 1:4, postoupil Balzan;
Maccabi Tel Aviv - Ferencváros Budapešť 1:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupilo Maccabi;
Sarpsborg (Nor.) - ÍBV (Isl.) 2:0 (1:0), první zápas 4:0, postoupil Sarpsborg;
Soligorsk - Connah's Quay (Wales) 2:0 (1:0), první zápas 3:1, postoupil Soligorsk;
Vardar Skopje - Pjunik Jerevan 0:2 (0:0), první zápas 0:1, postoupil Pjunik;
Zaria Balti (Mold.) - Górnik Zabrze 1:1 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Górnik.
Riga - CSKA Sofia 1:0 po prodl. (1:0, 1:0), pen. 3:5, první zápas 0:1, postoupilo CSKA;
AIK Stockholm - Shamrock Rovers 1:1 po prodl. (0:1,0:1), první zápas 1:0, postoupilo AIK;
Priština (Kos.) - Fola Esch (Luc.) 0:0 po prodl., pen. 4:5, první zápas 0:0, postoupila Fola;
Progrés Niederkorn (Luc.) - Gabala (Ázerb.) 0:1 (0:1), první zápas 2:0, postoupil Niederkorn;
Nordsjaelland - Cliftonville (Sev. Ir.) 2:1 (0:1), první zápas 1:0, postoupil Nordsjaelland;
Beitar Jeruzalém - Čikchura Sačchere (Gruz.) 1:2 (0:0), první zápas 0:0, postoupila Čikchura;
FC Kodaň - KuPS Kuopio 1:1 (0:0), první zápas 1:0, postoupila Kodaň.
Luftëtari (Alb.) - Ventspils 3:3 (1:2), první zápas 0:5, postoupil Ventspils;
FK Sarajevo - Bananc Jerevan 3:0 (2:0), první zápas 2:1, postoupilo Sarajevo;
Maribor - Partizani (Alb.) 2:0 (1:0), první zápas 1:0, postoupil Maribor;
Partizan Bělehrad - Rudar Pljevlja (Č. Hora) 3:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupil Partizan;
Titograd Podgorica - B36 Tórshavn (Faer. ostr.) 1:2 (1:0), první zápas 0:0, postoupil Tórshavn;
Trenčín - Budučnost Podgorica 1:1 (0:0), první zápas 2:0, postoupil Trenčín.
Coleraine (Sev. Ir.) - Spartak Subotica 0:2 (0:1), první zápas 1:1, postoupil Spartak;
NK Osijek - Petrocub Hincesti (Mold.) 2:1 (1:1), první zápas 1:1, postoupil Osijek;
Dundalk (Ir.) - Levadia Tallinn 2:1 (2:1), první zápas 1:0, postoupil Dundalk;
Tre Fiori (San Mar.) - Rudar Velenje (Slovin.) 0:3 (0:1), první zápas 0:7, postoupil Rudar;
NSÍ Runavík (Faer. ostr.) - Hibernian (Skot.) 4:6 (3:3), první zápas 1:6, postoupil Hibernian.
Domžale - Široki Brijeg 1:1 (1:0), první zápas 2:2, postoupilo Domžale;
Újpest - Něftči Baku 4:0 (2:0), první zápas 1:3, postoupil Újpest;
Hafnarfjördur - Lahti 0:0, první zápas 3:0, postoupil Hafnarfjördur