Památný fotbalový večer, píše chorvatský tisk o vítězství Dinama

22. února 2019 11:17 - Záhřeb

Chorvatský tisk se rozplývá nad skvělým výkonem Dinama Záhřeb, které vybojovalo postup do osmifinále Evropské ligy přes fotbalisty Plzně, které ve čtvrtek na domácím stadionu Maksimir porazilo 3:0. Podle médií na tento večer bude chorvatský fotbal ještě dlouho vzpomínat.

 

Davor Kovacevic, Reuters

"Dinamo odehrálo památné utkání," píše Večernji list. Podle něj záhřebský tým předčil soupeře úplně ve všem. Celek z hlavního města čekal na postup do jarní části evropských pohárů dlouhých 49 let a nyní jeho pohádka stále pokračuje. "Říkali, že je (postup do jarní části) historický, a my jsme to ještě trochu prodloužili a pozvedli na vyšší úroveň. Pro klub, pro nás, pro tým, pro trenéra, pro Záhřeb, pro Chorvatsko," uvedl pro Jutarnji list střelec druhé branky Emir Dilaver.

Deník konstatuje, že tak bujaré pozápasové oslavy fotbalisté Dinama nepamatují. Poté, co se dlouze loučili s diváky, hráči radostí polili svého trenéra mířícího na televizní rozhovor od hlavy až k patě. Podle deníku hnala hráče domácího celku kupředu skvělá atmosféra na stadionu, kde se sešlo bezmála 27 000 diváků.

Emir Dilaver (zcela vpravo) dává hlavou druhý gól Dinama Záhřeb v odvetě play off Evropské ligy s Plzní.

Darko Bandic, ČTK/AP

"S takovými fanoušky můžeme až na konec světa! Byli fantastičtí," řekl chorvatský reprezentační brankář Dominik Livakovič. "Musím říct, že nás motivovala i prohlášení z Česka, podle nichž byla naše slabá obrana jejich šancí. My jsme jim dokázali, že to tak není, a přesvědčivě jsme je porazili," uvedl gólman Dinama, které první zápas v Plzni prohrálo 1:2.

List 24 Sata velebí výkon útočníka Bruna Petkoviče, který dal třetí gól a odehrál možná nejlepší utkání za Dinamo. "Dostali jsme náhradu za Maria Mandžukiče?" ptá se řečnicky deník s odkazem na hvězdu chorvatského fotbalu, která loni ukončila svou reprezentační kariéru. Podle deníku se Petkovičův výkon musel přihlížejícímu trenérovi národního týmu Zlatku Daličovi rozhodně zamlouvat.

Ivan Sunjič (uprostřed) z Dinama Záhřeb v souboji s Joelem Kayambou z Plzně.

Davor Kovacevic, Reuters

Slobodna Dalmacija se pochvalně vyjadřuje o trenérovi Dinama Nenadu Bjelicovi, jemuž se podařilo tým na zápas dokonale připravit. "Na toto utkání byla naše příprava snazší, protože jsme včas dostali facku a odvetu jsme odehráli fantasticky. Bylo pro mě lehčí připravit se na toto utkání než na první, protože média před prvním zápasem prezentovala Viktorii jako horší tým, a v tom mi nepomohla. Bylo tehdy složité hráče připravit," citují splitské noviny Bjelicu.

ČTK

  Sparta - Lyon dnes 21:00
20211021T21:00:00+0200
Sparta vs. Lyon
Sparta vs. Lyon
Sparta
Lyon

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..