Živě

Soucit s fanoušky, ale také nulová tolerance! Pořádek v Edenu mají zjednat i ženy

10. dubna 2019 19:40 - Praha

Malérů už bylo dost. Nechtějí neustále platit za výtržnosti fanoušků, proto se vedení fotbalové Slavie v úterý sešlo se zástupci tribuny Sever. „Dosáhli jsme společně výzvy k fanouškům, úplné shody na třech bodech ze čtyř a hledáme řešení u čtvrtého,“ avizuje šéf klubu Jaroslav Tvrdík před očekávaným čtvrtečním čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea.

Sport.cz

Uzavření části hlediště na šlágr s Chelsea za výtržnosti během utkání s Genkem, zahájení disciplinárního řízeni kvůli hrubým urážkám trenéra Františka Straky a jeho rodiny během duelu s Karvinou.

Poslední dva případy jen navázaly na problémy, které Slavia s vlastními příznivci má.

Takto bude zítra vypadat část hlediště v Edenu

Sport.cz

Proto se pokouší zjednat nápravu a své kotelníky dostat do správných mezí.

„Jsme ve složité situaci. Dostávám stovky stížností, protože na svá místa se nedostanou i lidé postižení, neslyšící. Pro mě je smutné, že se nedostanou na zápas desetiletí, trpím s nimi," líčí předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161735562855644

Optimismus, ale také důrazné varování

Zároveň však také vyhlašuje nulovou toleranci k dalším případným prohřeškům v hledišti.

„Po jednání s našimi fanouškovskými skupinami jsem optimista, že Eden už bude bezpečným prostředím. Ale když to nepůjde po dobrém, jsme připraveni použít kamerový systém pro identifikaci viníků, sáhnout k zákazu vstupu na stadion nebo vymáhání sankcí v rámci českého právního řádu," varuje Tvrdík.

Video již není dostupné

Londýnský trénink Chelsea před zápasem se Slavií

sntv

Slavia zatím nechtěla rozmísťovat pořadatele na tribuně Sever, aby nevznikalo zbytečné napětí. S Chelsea je tam ovšem postaví.

„Chceme, aby vše proběhlo v dobrém. Pořadatelé tam budou v kombinaci, vždy jeden muž a jedna žena. I ony samozřejmě budou vycvičené," usmívá se Tvrdík.

Klub prosí všechny diváky, aby dorazili nejpozději hodinu před začátkem zápasu. Vyhnou se tak zbytečným frontám u vstupů na stadion.

Fotbalisté Chelsea v Praze.

Radim Vaculík, Sport.cz

dos, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..