Živě

Nečekaná taktika s nasazením neznámého hráče? Pravého beka Slavie má proti Chelsea hrát fotbalista, který vůbec není na soupisce

18. dubna 2019 13:30 - Londýn/Praha

Úsměvná a zároveň podivuhodná chyba se „podařila“ anglickému webu The Sun. Pokud na něj zabrousí čtenář znalý českých fotbalových reálií, asi se nebude stačit divit. V předpokládaných sestavách je totiž na místě, kde obvykle operuje obránce Vladimír Coufal, tedy na pravém beku, uveden jakýsi Djimsiti. Nikdo takový ale na soupisce vršovického klubu není.

 

Facebook: Gazeta Berat Djimsiti a Právo

Míst, kde se český fanoušek pousměje, je v předpokládané sestavě dle britského webu víc. The Sun v ní například Slavii uvádí pouze jako „Prague" a vlastně tak prakticky skoro opomíjí možnost toho, že by snad v českém hlavním městě mohlo být více klubů.

Navíc autor do předpokládané sestavy nezahrnul klíčového hráče sešívaných Tomáše Součka, který si v prvním zápase odpykával karetní trest, a jednoduše jako předpokládanou jedenáctku uvedl tu, která na trávník vyběhla v Edenu. Tedy až na jednu výjimku.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161771130625644

Tou je jakýsi Djimsiti na pravém kraji obrany, na místě, kde obvykle operuje Vladimír Coufal. Nikdo takový ale na soupisce Slavie není. Nejde tak o další nečekaný taktický tah trenéra Trpišovského, ale spíše o šotka, který se vloudil na známý web. Chyba je to víceméně úsměvná, ale otázkou je, jak se vůbec do článku dostala.

Podle webu The Sun by měl na pravý kraj obrany nastoupit Djimsiti. Žádný takový hráč ale na soupisce Slavie není.

Výřez printscreenu z webu The Sun

Fotbalista jménem Djimsiti skutečně existuje. Berat Djimsiti, albánský reprezentant se švýcarskými kořeny, hraje stopera v italské Atalantě Bergamo, která se nedávno zapsala do dějin rekordním počtem střel v jednom zápase. A s Vladimírem Coufalem si nejsou ani dvakrát podobní. Jak se tedy Djimsiti ocitl v podle The Sun předpokládané sestavě Slavie pro čtvrteční zápas, to je záhadou. Vladimíru Coufalovi tak nejspíš večer nezbyde nic jiného než předvést grandiózní výkon, aby si jeho jméno Britové pro příště zapamatovali.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161764626335644

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..