Živě

Anglii nadchl slávistický rituál. Žasli i fanoušci a hvězdy Chelsea

19. dubna 2019 09:39 - Londýn

V prvním poločase to vypadalo na ostudný debakl, ale ve druhé půli proměnila Slavia odvetu čtvrtfinále Evropské ligy v napínavou podívanou a hvězdy Chelsea donutila strachovat se o postup. Sešívaní po porážce 3:4 zanechali v Londýně skvělý dojem, který jen umocnila závěrečná děkovačka. Ta nadchla i anglické fanoušky.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Slávističtí fotbalisté po závěrečném hvizdu tradičně zamířili k tisícovkám svých fanoušků v hostujícím sektoru a v pokleku absolvovali oblíbený pozápasový rituál.

Ten dostal v kulisách Stamford Bridge dodatečné kouzlo a dokonce zaujal režiséra přímého přenosu natolik, že jej nechal na obrazovkách v celé délce. Dění v hostujícím sektoru fascinovalo i velkou část příznivců Chelsea, kteří kvůli němu odložili odchod ze stadionu.

„Od lidí fandících Chelsea šlo o projev velkého respektu. Dokonce i domácí útočník Olivier Giroud naše diváky při čekání na dopingovou kontrolu chválil. Mně během pokřiku hlavou problesklo, kam až jsme se vlastně dostali," žasl po utkání obránce Ondřej Kúdela.

Fanouškům Slavie se díky skandování "sit down" (sedněte si) a přímluvě brankáře Přemysla Kováře podařilo během svého rituálu přesvědčit i hlídkující stewardy, aby si sedli a nenarušovali energii mezi červenobílým kotlem a hráči.

„Způsob, jak (fanoušci) skandováním v angličtině donutili sednout stewardy podél hřiště, byl neuvěřitelný. A musím vlastně ocenit i stewardy, že si sedli," těšilo Kúdelu.

V podobném duchu velebil působivou rozlučku s příznivci i záložník Tomáš Souček: „Fanoušci Chelsea se vraceli, aby to viděli. To bylo skvělé, byl jsem nadšený. I za stavu 4:1 příznivci skandovali. Oni poznali, že jsme makali. Byl jsem na dopingu s Giroudem, který říkal, že naši fanoušci byli fantastičtí."

Pozadu ve chvalozpěvech na fandy nezaostal ani klubový šéf Jaroslav Tvrdík. „Fanoušci svoji soutěž v EL dnešním výkonem již definitivně vyhráli. Neskutečné!" rozplýval se na svém twitterovém účtu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..