Živě

Další pocta pro Slavii v Evropské lize!

19. dubna 2019 08:37 - Praha

Kdyby proměnil svou šanci a na hřišti Chelsea zkompletoval hattrick, nejspíš by nebylo co řešit. I dvě parádní trefy ale stačily slávistickému bombarďákovi Petru Ševčíkovi k tomu, aby se dostal do nominace o Hráče týdne Evropské ligy. „Kdyby to byl gól, možná bychom Chelsea vyřadili," vykládal čtyřiadvacetiletý hráč. V tu chvíli ještě netušil, jaké pocty se mu dostane.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Konkurenci má fotbalista Slavie obrovskou. Mezi kvarteto nominovaných se dostal také Pedro Rodriguez. S tím se Ševčík přímo potkal v bitvě na Stamford Bridge a rovněž střelec Chelsea zaznamenal v divokém čtvrtečním večeru dva góly.

Dalším konkurentem mladého slávisty je Filip Kostič z bundesligového Frankfurtu. Německý celek poslal domácí výhrou 2:0 ze hry portugalskou Benfiku Lisabon a Kostič zavelel k výhře úvodní trefou. Posledním do party je pak Antonio Latorre, obránce španělské Valencie. Ta zvítězila 2:0 nad Villarrealem a „Lato" se rovněž jednou trefil do sítě soupeře.

rjm, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..