Rubriky:

Evropská liga

Velká naděje, pak rychlý kolaps. Pořád jsme jen v poločase, utěšují se sparťani

8. srpna 2019 21:30 - Praha

Tady je každá útěcha dobrá. Vzhledem k průběhu utkání si mohli do odvety vytvořit ideální náskok. Odehráli jeden ze svých nejlepších zápasů poslední doby, přitom s Trabzonsporem jen remizovali 2:2. A tak fotbalisté Sparty poletí k odvetě 3. předkola Evropské ligy do Turecka s hlavou plnou starostí. „Jsme teprve v poločase. Když navážeme na pozitivní věci, pořád můžeme postoupit,“ ujišťuje kapitán mužstva Costa.

Sport.cz

Postup ještě nebalí. Měli však k němu být mnohem blíž, než teď jsou.

„Měl jsem velmi dobrý pocit, když jsem po zápase přišel do kabiny. U dveří stál Kanga a hned povzbuzoval mě samotného," líčí trenér Václav Jílek.

„Jistě, remizovali jsme v zápase, který se nedal ztratit. Naše pozice v dvojzápase tak oslabila, musíme v Turecku dát gól. Zvolený způsob hry byl ovšem správný. Pokud u něj zůstaneme a budeme efektivní dopředu, pořád máme šanci," věří kouč.

Zlá pětiminutovka zhatila veškeré úsilí. Co se během ní stalo?

Sparťanský fotbalista Guélor Kanga se raduje poté, co vstřelil gól do sítě Trabzonsporu v utkání 3. předkola Evropské ligy. Na snímku je i druhý sparťan Plavšič.

Vlastimil Vacek, Právo

„Nic. Soupeř se postupně dostával do kombinace, dopustili jsme se dvou chyb a on je potrestal," krčí rameny obránce Costa.

Třetí gól by je zlomil...

„Hráli jsme s obrovským nasazením a nedali soupeři prostor, aby ukázal svou individuální kvalitu, kterou nesporně má. Naopak jsme si vytvořili veliké množství šancí a je škoda, že jsme jich neproměnili víc. Věřím, že třetí gól by je úplně zlomil," lituje záložník Martin Hašek.

Fotbalisté Sparty Ladislav Krejčí a Martin Hašek (vpravo) v akci s jedním ze soupeřů v dresu Trabzonsporu v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

„Bohužel se nestalo a v posledních deseti minutách jsme jim už trochu prostoru dali. Možná na nás dolehla únava nebo jsme psychologicky cítili, že už zbývá jen deset minut a máme v rukou skvělý výsledek. Těžko říct. Každopádně jsme jim trochu prostoru dali a oni ho využili," dodává Hašek.

Sparta již dříve ztratila důležité a dobře rozehrané zápasy až v závěru. „Necítil jsem, že by hráči měli něco podobného v hlavách. Doplatili jsme na nedůslednost při brankách. Osobní bránění hráče při standardce, při druhé jsme pak ztratili kompaktnost," štve Jílka.

dos, Sport.cz

Postoupí podle vás fotbalisté Sparty v Evropské lize přes Trabzonspor?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..