Pohárový soupeř Plzně také prohrál. Gólem z 90. minuty

Brusel

Ani fotbalistům Royalu Antverpy se ligové intermezzo mezi zápasy předkola Evropské ligy s Viktorií Plzeň příliš nepovedlo. Ve třetím kole utrpěli první porážku v tomto ročníku, na hřišti Charleroi dostali gól v poslední minutě a prohráli 1:2.

Plzeňští obránci Radim Řezník a David Limberský (uprostřed) v souboji s Abdoulayem Seckem z Antverp.

Domácí vedli po střele senegalského fotbalisty Mamadoua Falla. Izraelský záložník Lior Refaelov už za dvě minuty po příchodu na hřiště v roli náhradníka vyrovnal, ale poslední slovo měl Jeremy Perbet. Trenér Royalu Laszlo Bölöni změnil sestavu ve srovnání se čtvrtečním zápasem na pěti místech. Jen absence stopera Piuse byla vynucena zraněním kolena.

Antverpy hrály v sestavě Bolat - De Laet, Seck, Batubinsika, Jukleröd - Baby (69. Refaelov), Haroun, Coopman, Hongla (69. Bolingi), Rodrigues (60. Lamkel Zé) - Mbokani.

Plzeňská Viktoria dnes také přišla o ligovou neporazitelnost, v 5. kole nečekaně podlehla doma Slovácku 0:2.

FCSB se na Boleslav nenaladil, v lize opět prohrál

Zatímco fotbalisté Mladé Boleslavi se na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy s FCSB naladili šťastným vítězstvím v přestřelce se Spartou (4:3), jejich rumunský soupeř v domácí lize neuspěl. Bukurešťský klub prohrál v azylu v Pitesti s FC Voluntari 1:3 a po výhře v úvodním kole a následné remíze zaznamenal už třetí ligovou porážku za sebou.

Jediným střelcem FCSB byl náhradník Florinel Coman, který v úvodu druhého poločasu z brejku vyrovnal, poté co předtím jeho tým inkasoval už v 35. sekundě zápasu. První výhru Voluntari v sezoně ale zařídil hned vzápětí portugalský obránce Ricardinho a výsledek zpečetil vlastním gólem Marian Botezatu.

FCSB stejně jako při bezbrankové remíze nemohl využít vlastní stadion v rumunské metropoli, protože ten v těchto dnech hostí velké koncerty. Zápas v Pitesti odehráli "domácí" v sestavě Vlad - Belu, Marc, Botezatu, Pantiru - Perianu (46. Coman), Popescu - Moutinho (64. Tanase), Ardelean (40. Vina), Serban - Gikiewicz.