Rubriky:

Evropská liga

Měli jsme je trochu na lopatě, lituje sparťan Hložek

15. srpna 2019 23:26 - Trabzon

Svůj díl splnil. Hned v premiéře na pohárové scéně vstřelil nejmladší sparťanský fotbalista gól. Na postup však trefa Adama Hložka nestačila, pražský tým se po prohře 1:2 v Trabzonu s Evropskou ligou loučí již ve 3. předkole. „Nemáme se za co stydět,“ ujišťuje zklamaný sedmnáctiletý talent.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hložek netají, že pro sparťany byla odveta fyzicky strašně těžká. Přes Trabzonspor nicméně mohli přejít.

„Škoda, že jsme nenavázali na první branku. Myslím, že v tu chvíli jsme je měli trochu na lopatě. Mohli jsme dát vítězný gól a urvat postup. Škoda," líčí Adam Hložek pro klubový web.

Atmosféra na stadionu v Trabzonu naplnila pověst. Hromový pískot se ozýval pokaždé, když byli hosté u míče.

„Člověk se soustředí na fotbal, je v zápalu. Ale když začne čtyřicet tisíc lidí pískat, pak není slyšet ani půl slova. Atmosféra ale byla krásná, byl to zážitek," popisuje.

Hrdinou zápasu brankář Nita

Jeho vyrovnávací gól neměl patřičný efekt.

„Dostal jsem fantastický balon od Kangy. Všiml jsem si, že brankář je trochu venku, tak jsem se pokusil míč zatočit na zadní klacek a hezky tam zapadl. Škoda, že pak už to dál nevyšlo," mrzí Hložka.

Novák neúprosným katem na závěr. Pražané potřetí v řadě končí hned v předkole

Hrdinou zápasu byl brankář Florin Nita, který v nastavení chytil i penaltu.

„Všichni víme, že Florin je na čáře fantastický. V těžkých chvílích nás umí podržet, nešlo o první takový zápas. Druhý gól už chytit nemohl. Máme standardku, můžeme zahrozit a jenom nabijeme soupeři. Špatné..." kroutí hlavou Hložek.

Sparta bude každopádně již třetí rok na podzim chybět v pohárové Evropě.

„Víme, že jsme měli vynikajícího soupeře, hrálo se v super atmosféře. Nemáme se za co stydět, podali jsme dobrý výkon. V neděli máme Baník, musíme se od téhle chvíle soustředit na něj a bojovat naplno v lize," apeluje Hložek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..