Rubriky:

Evropská liga

Geniální tah Slovanu! Slovenský mistr proměnil trest od UEFA ve svůj trumf a šokoval Evropu

20. září 2019 10:52 - Bratislava/Praha

Obrovskou nevýhodu dokázali proměnit ve svůj trumf, který vynesl senzační výhru. Fotbalisté Slovanu Bratislava slavili na svém stadionu v prvním kole Evropské ligy nečekané vítězství 4:2 nad tureckým Besiktasem Istanbul. UEFA slovenskému mistrovi na tento zápas jako trest uzavřela stadion pro dospělé fanoušky, atmosféra na utkání však přesto byla vynikající.

 

David W Cerny, Reuters

Domácí klub využil možnosti, kterou nabízel reglement UEFA, a na tribuny stadionu zdarma pustil děti mladší čtrnácti let, kterých se nakonec sešlo šest tisíc a vytvořily báječnou kulisu, která hnala belasé za senzací.

„Geniální tah Slovanu překonal očekávání,“ opěvuje nápad komentátor slovenského Športu Marek Balický.

Šílená hrubka. Brankář Karius vyrobil neskutečný kiks i proti Slovanu Bratislava

„Když si vzpomenu na negativní atmosféru, která se vznášela nad Ťehelným polem o víkendovém derby s Trnavou, tak teď se hrálo jakoby v úplně jiné dimenzi. Děti ukázaly dospělým fanouškům, jak se mají na tribunách chovat. Ať belasí vyhrávali, nebo prohrávali, neúnavně je hnaly dopředu. A když začaly zpívat tradiční slovanistické chorály, člověku naskakovala husí kůže. Jedním slovem – fantazie!“ chválí je dále komentátor.

A podobně mluvili i sami hráči. „Děti udělaly skvělou atmosféru,“ děkoval brankář Dominik Greif.

„Před tolika dětmi jsme nemohli nic vypustit, ani jeden okamžik. Hnaly nás dopředu a dodávaly energii. Toto vítězství je pro ně,“ děkoval autor dvou gólů domácích Andraž Šporar.

„Chci hlavně vyzdvihnout děti na tribunách,“ smekl před nimi rovněž úspěšný střelec Marin Ljubičič.

roj, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..