Rubriky:

Evropská liga

Giganta zachránil před blamáží mladíček. Sedmnáctiletý Greenwood stanovil nový rekord

20. září 2019 16:51 - Manchester/Praha

Čtvrtečními zápasy odstartoval nový ročník Evropské ligy, tentokrát bez českých zástupců. Do soutěže vstoupil i slavný Manchester United, jehož v úvodním duelu skupiny L čekala Astana. A favorit se s kazašským soupeřem pořádně nadřel. Spasit ho musel až sedmnáctiletý Mason Greenwood, který svou trefou stanovil nový rekord - stal se nejmladším střelcem United v historii evropských pohárů.

 

Jason Cairnduff, Reuters

United ve statistikách dominovali. Vyprodukovali dvacet střel (Astana pouhé tři), k dispozici měli třináct rohů oproti jedinému rohu kazašského soupeře, silnější byli i v držení míče (75 %). Přesto to dlouho vypadalo, že z drtivé převahy více než bod nevytěží.

V 73. minutě ale zaúřadoval teprve sedmnáctiletý Mason Greenwood, který při své premiéře v základní sestavě v této sezoně prokličkoval mezi obránci a z úhlu obstaral první a zároveň poslední gól utkání.

Mason Greenwood z Manchesteru United v akci během utkání Evropské ligy s Astanou.

Jason Cairnduff, Reuters

Útočník, jemuž bude osmnáct let 1. října letošního roku, tak zajistil Rudým ďáblům úvodní tři body do tabulky skupiny L a je vůbec prvním autorem gólu A týmu United, který se narodil v tomto tisíciletí.

"Celou dobu víme, že je to jeden z našich nejlepších hráčů, co se týče zakončení ve vápně či kolem vápna. Ten zápas nám vyhrál a máme z něj radost," cituje ČTK pozápasová slova norského kouče United Solskjaera.

bak, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..