Rubriky:

Evropská liga

Jablonec může v EL narazit na Dunajskou Stredu, Liberec na Honvéd

31. srpna 2020 10:01

Fotbalisté Jablonce si v 2. předkole Evropské ligy mohou zahrát s Dunajskou Stredou, Liberec může narazit na Honvéd Budapešť. Rozhodlo o tom rozdělení týmů do skupin, které zveřejnila před dnešním losem Unie evropských fotbalových asociací UEFA.

 

Vít Černý, ČTK

Celkem 72 účastníků hlavní větve mimo vyřazené z Ligy mistrů bylo rozděleno do 12 skupin po šesti týmech, z nichž v každé jsou tři nasazené a tři nenasazené týmy. Oba severočeské kluby se dostaly mezi nasazené a mají na výběr ze tří soupeřů.

Papírově těžší protivníci hrozí Jablonci. V skupině 11 vedle Dunajské Stredy, která zatím bez ztráty bodu vede tabulku slovenské ligy, mohou svěřenci trenéra Petra Rady hrát s třetím týmem uplynulé sezony polské nejvyšší soutěže Piastem Gliwice a čtvrtým celkem minulého ročníku chorvatské ligy Osijekem.

Dunajská Streda postoupila v EL dál, Žilina a Ružomberok vypadly

Pro Liberec je ve skupině 8 papírově nejtěžším soupeřem Honvéd, který se do kvalifikace Evropské ligy dostal coby vítěz Maďarského poháru. Dalšími možnými protivníky Slovanu jsou dva kluby z Pobaltí - aktuálně čtvrtý tým lotyšské ligy FK Ventspils a FK Riteriai, jemuž patří v šestičlenné tabulce litevské nejvyšší soutěže poslední místo. Obě ligy jsou již v plném proudu, neboť se nehrají tradičním systémem podzim - jaro, ale opačně.

Los 2. předkola je na pořadu od 13:00 ve švýcarském Nyonu. Až na závěrečné 4. předkolo Ligy mistrů se celá kvalifikace pohárů kvůli pandemii koronaviru hraje jen na jeden zápas, o dějišti rozhoduje los. Zápasy 2. předkola jsou na programu 17. září.

Jsme tam! zaburácelo Letnou. Sparta je ve skupině Evropské ligy, dostala zvací dopis

Ve 3. předkole se představí Plzeň, která do Evropské ligy přešla po vyřazení z Ligy mistrů, Sparta Praha se kvalifikovala rovnou do základní skupiny.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..