UEFA sníží na pět let odměny v Lize mistrů a Evropské lize

20. října 2020 15:39 - Londýn

Evropská fotbalová unie (UEFA) v boji proti finančním dopadům pandemie koronaviru, sníží v příštích pěti sezonách odměny klubům v Lize mistrů a Evropské lize. Britský list The Times uvedl, že nejlepší týmy v důsledku toho přijdou o čtyři procenta zisku z odměn oproti probíhajícímu ročníku. Například v této sezoně si 32 klubů v základních skupinách mezi sebe rozdělí 1,95 miliardy eur (53,1 miliardy korun).

 

Ritzau Scanpix, Reuters

Podle listu UEFA informovala členské asociace, že v roce 2020 přišla oproti prvním devíti měsícům předchozího roku o 562 milionů eur (15,3 miliardy korun). Hlavním důvodem je skutečnost, že kvůli jarnímu přerušení play off minulých ročníků Ligy mistrů a Evropské ligy a menšímu počtu zápasů během srpnových dohrávek se snížily příjmy z televizních práv a reklamy.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..