Verdikt UEFA o Kúdelovi rozčílil Kamarova právníka: Jednání Slavie je neuvěřitelné

7. dubna 2021 10:39 - Praha

Etická a disciplinární komise UEFA zahájila šetření případu slávistického obránce Ondřeje Kúdely a hráče Glasgow Rangers Glena Kamary z odvety osmifinále Evropské ligy v Ibrox Parku a podnikla v tomto případu první kroky. Ty se ale vůbec nelíbí Kamarovu právníkovi Aameru Anwarovi.

Sport.cz, SK Slavia Praha

Vyšetřující inspektor UEFA vypracoval v pondělí zprávu, v níž uvedl, že nenašel žádný důkaz o rasistickém chování slávistického zadáka vůči Kamarovi. Naopak navrhl trest pro finského hráče Rangers tmavé pleti za napadení Kúdely v útrobách stadionu po zápase.

Věc byla postoupena k dalšímu řízení, nicméně Kúdelovi byl uložen provizorní jednozápasový trest, kvůli němuž nesmí nastoupit ve čtvrtečním čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Arsenalu. Tam by ale kvůli zranění z reprezentačního duelu s Walesem stejně necestoval.

Kamarův právník Anwar vydal k průběžnému rozhodnutí UEFA prohlášení, v němž neskrývá pobouření nad vývojem případu.

Kúdela dostal od UEFA zatím stop na jeden zápas. Preventivně

„UEFA provedla úvodní vyšetřování a provizorní jednozápasový trest pro Kúdelu udělá jen velmi málo pro důvěru v UEFA, že to myslí s vymýcením rasismu ve fotbale vážně. Musí naopak spustit robustní akci. Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie," píše právník finského fotbalisty.

Připomíná také, že současný trest pro českého reprezentanta je jen symbolický, protože by proti Arsenalu stejně nenastoupil.

„Takový trest vyvolává jen málo důvěry u hráčů tmavé pleti, kteří musí čelit tak odporným útokům. Zdrcující důkazy proti Kúdelovi musí UEFA donutit k okamžité akci a tvrdému trestu (pro Kúdelu) za kriminální čin, z něhož je obviněn," dodal právník Anwar.

roj, Sport.cz

Jak by měla postupovat UEFA v případu Ondřeje Kúdely?


Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..