Sevilla - Freiburg 2:0Sevilla i podruhé vyhrála a v EL vede skupinu H před Libercem. Tromsö pomohl k remíze Ondráškův gól

Fotbalisté Sevilly zdolali v Evropské lize Freiburg 2:0. Díky stoprocentní bilanci vedou po dvou utkáních "libereckou" skupinu H o dva body před Slovanem. Český útočník Zdeněk Ondrášek přispěl gólem k remíze norského Tromsö 1:1 se Šeriffem Tiraspol.

Argentinec Diego Perotti (vlevo) patří k oporám Sevilly. Tentokrát pomohl gólem k výhře nad Freiburgem.

Duel v Seville rozhodla situace krátce po hodině hry, kdy za faul v pokutovém území dostal druhou žlutou kartu stoper hostů Fallou Diagné. Penaltu střelou k tyči proměnil záložník Diego Perotti. Španělský celek měl poté více ze hry a v nastavení pojistil výhru pohodlně do prázdné branky Carlos Bacca.

Sevilla zůstává po dvou duelech v EL stoprocentní a napravuje nevydařený vstup do španělské ligy, kde získala stejný počet šesti bodů během sedmi kol.

Ondrášek vstřelil úvodní gól duelu s moldavským mistrem v 65. minutě, kdy po Andersenově přihrávce zakončil rychlý protiútok. Český střelec vyrovnal svou bilanci z minulé sezóny EL, kdy se v základní skupině trefil také jednou. Vzápětí byl vyloučen stoper hostů Melli, jenže Tromsö i tak o náskok přišlo tři minuty před koncem po trefě Ricardinha.

Frankfurt s útočníkem Václavem Kadlecem zopakoval třígólové vítězství z úvodního duelu skupiny také v Nikósii. Domácí APOEL i s přispěním asistence české posily zdolal 3:0 a vede skupinu F.

Obránce Ondřej Mazuch odehrál celý zápas Dněpropetrovsku s Fiorentinou, ve kterém však ukrajinský tým prohrál 1:2. Dněpr sice krátce po vedoucím gólu Gonzala Rodrígueze srovnal díky Selezňovovi, sedmnáct minut před koncem ale rozhodl Ambrosini.

Necid jen mezi náhradníky

Alkmaar, který po nedělním překvapivém odvolání kouče Gertjana Verbeeka vedl dosavadní asistent Martin Haar, přišel o výhru nad PAOK Soluň ve třetí minutě nastavení. Na konečných 1:1 srovnal Salpingidis, jeho kolega z útoku Tomáš Necid zůstal mezi nevyužitými náhradníky.

Lazio vybojovalo remízu 3:3 na hřišti Trabzonsporu až díky dramatickému závěru. Turecký tým díky gólům Erdogana a Mierzejewského vedl ve 22. minutě už 2:0 a na snížení Onaziho rychle zareagoval třetí brankou Paulo. Střídající útočník Floccari nicméně slepenými góly z 84. a 85. minuty duel favoritů skupiny J srovnal.

Před duelem Ludogorce Razgrad s Dinamem Záhřeb zadržela bulharská policie 45 fanoušků z Chorvatska kvůli násilnému chování a 40 lidí bez vstupenek bylo odesláno zpět domů kvůli obavám, že by mohlo jít o chuligány. Utkání skončilo 3:0 pro domácí.

2. kolo základních skupin Evropské ligy:
Skupina A:
Kubaň Krasnodar - Valencie 0:2 (0:0)
Branky: 73. Alcácer, 81. Feghouli. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).
Swansea - St. Gallen 1:0 (0:0)
Branka: 52. Routledge. Rozhodčí: Gomes (Portug.).
Skupina B:
Oděsa - PSV Eindhoven 0:2 (0:1)
Branky: 13. Depay, 87. Jozefzoon. Rozhodčí: Liany (Izr.).
Ludogorec Razgrad - Dinamo Záhřeb 3:0 (2:0)
Branky: 12. Juninho Quixada, 34. Misidjan, 61. Djakov. Rozhodčí: Studer (Švýc.).
Skupina C:
Elfsborg - Standard Lutych 1:1 (1:0)
Branky: 23. Claesson - 62. Mujangi. Rozhodčí: Chapron (Fr.).
Esbjerg - Salcburk 1:2 (0:2)
Branky: 89. Diouf - 6. a 37. Alan. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).
Skupina D:
Kazaň - Waregem 4:0 (0:0)
Branky: 60. vlastní Duplus, 73. Eremenko, 81. Rjazancev, 89. Natcho. Rozhodčí: Tohver (Est.).
Wigan - Maribor 3:1 (2:0)
Branky: 22. a 90.+1 Powell, 34. Watson - 60. Tavares. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).
Skupina E:
Pacos Ferreira - Pandurii Targu Jiu 1:1 (0:1)
Branky: 49. Melo Rodrigues - 5. Momčilovič. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).
Dněpropetrovsk - Fiorentina 1:2 (0:0)
Branky: 57. Selezňov z pen. - 53. Gonzalo Rodríguez z pen., 73. Ambrosini. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 86. Pizarro (Fiorentina).
Skupina F:
Bordeaux - Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)
Branky: 48. Jussie - 71. Icchaki, 80. Micha. Rozhodčí: Kukulakis (Řec.).
APOEL Nikósie - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)
Branky: 27. vlastní Alexandru, 60. Lakič, 66. Jung. Rozhodčí: Dan Tudor (Rum.).
Skupina G:
Genk - Thun 2:1 (0:0)
Branky: 55. Gorius, 63. Vossen - 90.+3 Martínez. Rozhodčí: Madden (Skot.).
Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)
Branky: 53. Burgstaller, 90.+4 Trimmel - 30. Jarmolenko, 34. vlastní Dibon. Rozhodčí: Dean (Angl.).
Skupina H:
Liberec - Estoril 2:1 (1:1)
FC Sevilla - Freiburg 2:0 (0:0)
Branky: 63. Perotti z pen., 90.+1 Bacca. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.). ŽK: Iborra, Perotti - Diagné. ČK: 62. Diagné (Freiburg).
Sevilla: Varas - Figueiras, Cala, Pareja, A. Moreno - Rakitič (88. Cristóforo), Iborra - Samperio, Trochowski (56. Marin), Perotti (77. Rabello) - Bacca. Trenér: Emery.
Freiburg: Baumann - Sorg, Diagné, Ginter, Günter - Fernandes, Höfler - Klaus (69. Freis), Albutat (61. Mehmedi), Coquelin (61. Kerk) - Hanke. Trenér: Streich.
Skupina I:
Rijeka - Betis Sevilla 1:1 (1:1)
Branky: 10. Benko - 14. Cedric. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).
Lyon - Guimaraes 1:1 (0:1)
Branky: 53. Gonalons - 39. Maazou. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 90.+3 Maazou (Guimaraes).
Skupina J:
Legia Varšava - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
Branka: 56. Sangoy. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).
Trabzonspor - Lazio Řím 3:3 (3:1)
Branky: 12. Erdogan, 22. Mierzejewski, 35. Paulo - 84. a 85. Floccari, 29. Onazi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).
Skupina K:
Machačkala - Tottenham 0:2 (0:2)
Branky: 34. Defoe, 40. Chadli. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).
Tromsö - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 65. Ondrášek - 87. Ricardinho. Rozhodčí: Evans (Wales). ČK: 73. Melli (Tiraspol).
Skupina L:
Šachťor Karaganda - Maccabi Haifa 2:2 (2:0)
Branky: 40. Finončenko, 45. Tarasov - 54. Rayo, 79. Turgeman. Rozhodčí: Vád (Maď.).
Alkmaar - PAOK Soluň 1:1 (0:0)
Branky: 82. Gouweleeuw - 90.+3 Salpingidis. Rozhodčí: Banti (It.).