Měli jsme i na Alkmaar, litoval Hroššo, že další postup Liberci nevychytal

28. února 2014 13:47 - Alkmaar

Čtyřikrát zasáhl do pohárových zápasů a ani jednou neokusil hořkost porážky. Čtvrteční remíza 1:1 v Alkmaaru je však pro brankáře Lukáše Hrošša víc než hořká. Fotbalisté Liberce měli postup do osmifinále Evropské ligy na dosah, po porážce 0:1 v domácím duelu jim ovšem jeden gól chyběl. „I na Alkmaar jsme přitom měli,“ štve slovenského gólmana, že další postup tentokrát Slovanu nevychytal.

 

Patrick Post, ČTK/AP

Zase litovali jedné standardky. V závěru soupeře mačkali, jejich brankář se zapojoval do zakládání ofenzivy. Postupu se však fotbalisté Liberce tentokrát nedočkali.

„Měli jsme šance, chybělo nám trošku štěstí. Je to loučení, ale nemáme se za co stydět. V pohárových zápasech jsme podali skvělé výkony, vyřadili skvělé týmy. A dovolím si tvrdit, že i na Alkmaar jsme měli," litoval Lukáš Hroššo, proč už tažení Evropou končí.

Během zimní přípravy se v zápasech pravidelně střídal s Přemyslem Kovářem. Trenéři až do poslední chvíle váhali, ale nakonec v úvodu soutěžního jara poslali do branky zase Kováře, který byl jedničkou celý loňský kalendářní rok.

Je vděčný za každou minutu

Doma proti Alkmaaru a Mladé Boleslavi však nebyl úplně jistý. „Přemýšlím i o změně brankáře," připustil před cestou k odvetě trenér Jaroslav Šilhavý. A Hrošša skutečně mezi tyče poslal.

„Překvapilo mě to. Každý chce ale chytat, i já. Trenér ukázal na mě, tak jsem šel do brány. A jsem rád, že jsem to zvládl," líčil brankář, jehož slibně rozjetou kariéru zbrzdilo vážné zranění a Liberec mu pak podal pomocnou ruku.

„Jsem rád za každou minutu. Chytám se na každý zápas a těší mě, že se do toho pomalu dostávám."

Pohárových startů si náležitě cení. „Naše vystoupení v Evropské lize celkově hodnotím jako skvělé. Dostali jsme se hodně daleko a také s Alkmaarem sehráli vyrovnanou partii. Jak říkám, na postup jsme znovu měli. Každý pohárový zápas nám dá strašně moc sebevědomí i zkušeností. Proto se celou sezónu snažíme, abychom se do Evropy dostali," poukázal Hroššo.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: