Rubriky:

Evropská liga

Lafata: Villarreal je jasným favoritem, ale odejdeme se vztyčenou hlavou

14. dubna 2016 10:58 - Praha

Optikou výsledku prvního zápasu mají k senzaci blízko. Vzhledem ke kalamitě v sestavě zase strašně daleko. Fotbalisté pražské Sparty budou v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy dohánět porážku 1:2 z Villarrealu. „Třeba to nevyjde, ale budeme moci odejít se vztyčenou hlavou,“ ujišťuje kapitán David Lafata. Zápas se hraje na Letné od 21:05, přímý přenos vysílá ČT Sport, podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Máte spoustu zraněných a potrestaných. Jak se vám trénuje bez marodů?

Jak jdou zápasy rychle za sebou, tak ani moc netrénujeme. Zregenerujeme, lehce potrénujeme. Trenér mužstvo doplnil. Pozval kluky z dorostu, takže nás bylo dost.

Prakticky celé jaro jste víc na hotelích než doma. Jak je to psychicky náročné?

Když se vyhrává, snáší se to líp. Jak máme zraněné a vykartované, jak se měníme, nejsou tam ty samé tváře. Tak se to dá... (smích)

Na jaře jste vyřadili Krasnodar, potom i Lazio. Jaká je šance, abyste do třetice přešli také přes Villarreal?

Bylo by to krásné, uděláme pro postup všechno. Soupeř je jasným favoritem. Oni postoupit musí, my můžeme. Diváci nás poženou, stát se může všechno. Třeba to nevyjde, ale budeme moci odejít se vztyčenou hlavou.

Napadlo by vás po vyřazení z předkola Ligy mistrů s CSKA Moskva, že vydržíte v pohárech až do dubna?

Ani nás, ani moc fanoušků ne. Už před prvním zápasem jsem říkal, že jsme v pohárech hodně nad plán. Poslední zápasy si užíváme. Semifinále by bylo krásné, ale musíme respektovat sílu soupeře.

K postupu vám stačí i výhra 1:0. Posiluje vás vědomí, že jste v pohárové sezóně zatím pokaždé aspoň jednou skórovali?

Výsledek ze Španělska je pro odvetu výborný, pořád je o co hrát. Stačí 1:0, ale nevím, jestli zrovna my na to umíme hrát. Navázat na sérii se vstřeleným gólem by bylo dobré, ale jsou to jen statistiky.

A co opačně? Když gól dostanete, budete muset dva a více vstřelit.

Schopní toho jsme, ale uvidíme, jestli se to povede.

Villarreal má gól k dobru. Myslíte, že si bude náskok spíš hlídat, nebo zase útočit jako doma?

Těžko říci, nějaký náskok mají. Není jim asi vlastní, aby jen bránili. Důležité také bude, co jim dovolíme, co dovolí oni nám. Netroufám si předjímat.

Ve Villarrealu jste jen střídal, stejně jako na Schalke. Jak berete, že proti rychlým soupeřům v pohárech vás kouč Ščasný využívá méně?

Beru to normálně, je to trenérovo rozhodnutí. Musím ho pak o to více přesvědčit, že můžu hrát příště. Je nás víc, sestavu točí. Nehraju tyhle zápasy, ale další zase jo. V pohodě.

dos, Sport.cz

Postoupí do semifinále Evropské ligy Villarreal, nebo Sparta?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..