Rubriky:

Evropská liga

Kováč se loučil s poháry. Krásné vzpomínky zůstanou

17. dubna 2016 14:31 - Praha

Je konec, evropská scéna se pro něj definitivně uzavřela. Čtvrteční odveta s Villarrealem byla pro sparťanského stopera Radoslava Kováče posledním zápasem v klubových pohárech. K 86 startům žádný další nepřidá, zkušený fotbalista už s předstihem avizoval, že v létě ukončí kariéru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Co se dá dělat. Zažil jsem ale v pohárech velké zápasy, zůstanou mi krásné vzpomínky," vyprávěl Kováč po duelu s Villarrealem. Dost možná mu hlavou proběhly myšlenky na 18 let starý debut na marseillském Stade Vélodrome. V dresu Sigmy Olomouc tehdy v Poháru UEFA zakusil porážku 0:4 s místním Olympiquem.

K podobnému výsledku se schylovalo i v derniéře. Španělé brzy po přestávce zvyšovali na hrozivých 4:0, Kováč se obával debaklu. „S kluky jsme se na sebe dívali, nevěděli jsme, co s tím. Říkal jsem si pro sebe, že už to musíme zastavit, aby z toho nebyl nějaký průser. Nakonec jsme se zvedli. Mužstvo ukázalo charakter," těšilo Kováče.

Pro 36letého obránce byl dvojzápas s Villarrealem nečekaným bonusem. Do sezóny vstupoval z pozice pátého stopera, až do začátku minulého týdne se na ní nic neměnilo. Leckdy s týmem ani nejezdil k zápasům. Jenže marodka společně s karetními tresty daný stav radikálně změnila, Kováč musel na hřiště.

Díky za duel s Příbramí

Do utkání ve Villarrealu, ve kterém po 20 minutách vystřídal zraněného Maria Holka, šel prakticky z voleje. Do té doby odehrál na jaře pouze čtvrtfinále MOL Cup s Libercem. Před druhým střetem se španělským klubem už byl v plné permanenci v nedělní lize proti Příbrami. „Díky tomu jsem se cítil dobře. Zápas s Příbramí byl pro mě důležitý, dostal jsem se do rytmu," pochvaloval si Kováč.

„Věděl jsem, že když se chytím první přihrávkou a trochu se nahecuju, že to bude dobrý. To se mi docela povedlo," culil se Kováč, kterému pomohla také fantastická atmosféra v letenských ochozech.

„Měl jsem husí kůži, jaká síla to byla. Něco podobného jsem dlouho nezažil. Možná se to dá srovnat s momentem, kdy dával Mára Kincl před deseti lety gól Laziu a my jsme díky němu postoupili ze skupiny Ligy mistrů," rozplýval se Kováč. „I když lidem jsme výsledkem moc radosti neudělali, fanoušci ale udělali radost nám," dodal sparťanský stoper.

neu, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..