Trpišovský nechápe, proč musí Liberec hrát odvetu s Admirou Mödling už ve středu

2. srpna 2016 21:30 - Liberec

Není mu dvakrát po chuti, že k odvetě 3. předkola Evropské ligy musí nastoupit se svým Libercem už ve středu. „Minulý čtvrtek hrála ve Vídni Austria s Trnavou a po ní my s Admirou a problém v tom nebyl. Teď nemůžeme nastoupit ve stejný den jako Mladá Boleslav, i když obě města jsou vzdálena padesát kilometrů,“ nechápal nařízení soutěžní komise UEFA trenér Severočechů Jindřich Trpišovský.

 

Radek Petrášek, ČTK

Proti příkazu však nic nezmohl, takže proti rakouskému Mödlingu vyrukuje se svým týmem už  ve středu v 18 hodin. Zareagovat však musel, a proto v nedělním ligovém zápase v Mladé Boleslavi zamíchal se složením mužstva a hned šest hráčů šetřil na pohárovou odvetu.

Postup přes Mödling úkolem dne

„Nešlo jen o to, aby šetřili silami, nechtěl jsem riskovat případné zranění či nějaké šrámy, které by se promítly do naší základní sestavy," dal jasně najevo, že účast v dalším kole Evropské ligy je pro Liberec v úvodu podzimu prioritou.

„Středeční odveta je pro nás nesmírně důležitá, protože musíme dotáhnout postup. Loňská sezóna, kdy jsme si zahráli základní skupinu a měli dokonce hodně blízko k postupu do vyřazovací části, představuje velkou inspiraci," přiznával liberecký kouč.

Jeho mužstvo má k postupu hodně blízko, neboť minulý čtvrtek vyhrálo na vídeňském předměstí 2:1.

Na nulu hrát v odvetě nebudou

„Zahráli jsme tam velmi dobře, takže jsem byl spokojen s výhrou a s výkonem ještě víc. V odvetě ale na něj musíme navázat, protože jsme dostatečně silní, abychom si postup pohlídali," apeloval na své svěřence, aby snad nepodlehli klamu, že k další účasti v Evropské lize jim postačí remíza a dokonce i prohra 0:1.

„V nedělním ligovém duelu v Mladé Boleslavi nás porazila vlastní mentalita, což nesmíme v pohárové odvetě připustit. Zvláště, když máme všechno ve vlastních rukách. Rozhodně ale nebudeme kalkulovat s tím, že nám postačí ukopat bezbrankovou remízu. Zvláště, když nejsme mužstvem, které by dovedlo na nulu uhrát a mohlo se spoléhat, že neinkasuje. Ukázalo se to ostatně ve Vídni, stejně jako v neděli v Mladé Boleslavi," přiznával Trpišovský, že defenzíva není právě předností jeho týmu.

„Musíme se proto snažit o náš kombinační fotbal a hlavně hrát na vítězství. Kvůli postupu i koeficientu českého fotbalu," připomínal, že každý bod získaný na evropské pohárové scéně se do propočtů zahrnuje.

I proto nejspíš nasadí stejnou sestavu, která hrála ve čtvrtek ve Vídni. Jedinou otázkou je, zda se v ní snad neobjeví zkušený Baroš, který v prvním střetnutí střídal, ale v neděli hrál ligový zápas v Mladé Boleslavi od začátku, a dokonce s kapitánskou páskou.

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..