Bílek: Celá Slavia dlouho čeká na postup, a my ho takhle zakopeme

Prožil si trpký večer. S kapitánskou páskou na rukávu dovedl sešívané ke kruté domácí porážce, navíc první inkasovaný gól šel přes něj. „Možná se projevila naše pohárová nezkušenost. Těžko se o tom mluví,“ kaboní se stoper Jiří Bílek poté, co fotbalisté pražské Slavie schytali od Anderlechtu tvrdý direkt 0:3 a na postup do hlavní soutěže Evropské ligy mohou již před odvetou zapomenout.

Zklamaní slávisté Jiří Bílek a Milan Škoda (vpravo) po skončení utkání s Anderlechtem.

Jak si tak vysokou porážku vysvětlujete?

První poločas jsme dobře zvládli zezadu, vytvořili si i šance. Ale druhý poločas jsme vůbec nezvládli. To nás stálo šanci na postup, teď už to bude těžké.

První gól mužstvem zacloumal, že?

Po psychické stránce nás hodně poznamenal. Pak už si soupeř hrál to, co potřeboval.

Neprohráli jste zápas hlavně v hlavách?

Fakt nevím, těžko se mi hodnotí. Dopustili jsme se individuálních chyb. Před prvním gólem jsem šel zajišťovat Mingazova a byl u zakončujícího hráče pozdě. Navíc smůla, přes tyč se míč dostal do brány.

Postup do hlavní soutěže je fuč dřív, než jste mohli čekat.

Celá Slavia na něj čeká hodně dlouho. A my ho takhle zakopeme...