Evropská liga

Rekordní zápis! Liberecký Sýkora vstřelil nejrychlejší gól Evropské ligy

15. září 2016 17:22 - Baku
(Aktualizováno: 15. září 2016 19:50)

Libereckým fotbalistům se až v dalekém Ázerbájdžánu podařil rekordní zápis do historie Evropské ligy. Reprezentační záložník Jan Sýkora skóroval v Baku proti Karabachu už po deseti sekundách hry, přesně v čase 10.69. Nikdo jiný v druhém nejprestižnějším evropském poháru nedal gól rychleji. Potvrzuje to oficiální web soutěže.

Radek Petrášek, ČTK

Dvaadvacetiletý Sýkora překonal dosavadní nejrychlejší gól Evropské ligy, který byl v držení křídelníka Sevilly Vitola. O čtyři roky starší Španěl skóroval v březnu 2015 na hřišti Villarrealu po 13 vteřinách.

Sýkora jen těsně zaostal za rekordem Ligy mistrů. Nizozemec Roy Makaay v sezóně 2006/07 vstřelil branku Bayernu Mnichov v osmifinále proti Realu Madrid za 10.12 sekundy.

19.19 Sergio Agüero (Manchester City - FC Porto 4:0) 22/02/2012

Liberec skvěle začal, ale vedení dlouho neudržel. V 7. minutě srovnal hlavičkující Míchel na 1:1, po změně stran se však trefil Milan Baroš a vypadalo to, že si Slovan odveze všechny tři body. Jenže ve čtvrté minutě nastavení domácí Karabach vyrovnal na konečných 2:2.