Rubriky:

Evropská liga

Z pekla k senzaci. Inter zostudili i mladí dravci

30. září 2016 16:24 - Praha

Defilé všech mistrovských mládežnických týmů z minulé sezóny před duelem se Slavií bylo pro sparťany jedinou nedělní radostí. Výbuch v derby jen zdůraznil, že ligové áčko pohříchu není tak úspěšné. Když o čtyři dny později porazilo v Evropské lize Inter Milán 3:1, vytěžilo z výrazného příspěvku mladíků. Znovu tak vyvstala otázka, proč Sparta tolik fotbalistů shání jinde, když na Strahově sama spoustu talentů produkuje...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Proti Interu vyrukovali Daniel Holzer, Aleš Čermák či Michal Sáček. Vzhledem k velké marodce to byly do jisté míry vynucené tahy. Mladíci ovšem strádající tým oživili.

„Rád s mladými hráči pracuji a nemám strach je postavit do těžkých zápasů. Znám je, vím, co umí. Jako trenér devatenáctky jsem s nimi byl v pravidelném kontaktu, takže vím, že jsou schopni zvládat i náročná utkání," ujišťuje kouč David Holoubek.

Proto se ostatně v létě jako asistent u áčka zjevil, aby pomohl s přechodem svých kluků do prvního týmu. A když byl po odchodu Zdeňka Ščasného vedením dospělých pověřen, neváhal.

Odehráli jeden z největších zápasů

Mladíci se mu odvděčili příkladnými výkony. Když třeba střídal Čermák, vyprovázel ho z letenských tribun potlesk vestoje. „Pro nás mladé to byl jeden z největších zápasů, co jsme hráli. Tak jsme se tam snažili nechat všechno," ujišťuje kapitán reprezentační jedenadvacítky, jenž v sobotu oslaví dvaadvacáté narozeniny.

Kolegovi Sáčkovi bylo pro změnu minulý týden teprve dvacet. A stejně jako v Southamptonu, ani proti Interu v základní sestavě nechyběl. „Zápas proti slavnému velkoklubu jsem si užil na sto procent! Všichni jsme se na něj hodně těšili a věřili, že právě on bude odrazovým můstkem k lepší budoucnosti," libuje si Sáček.

„Pro mě zatím určitě vyvrcholení podzimu od mého přestupu do Sparty. Teď jde o to, abychom se po něm zvedli a zabrali také v lize," poukazuje jedenadvacetiletý Holzer, který až v průběhu sezóny přišel z Ostravy.

Nejlepší výkon v sezóně

Právě bývalého kapitána Baníku si Holoubek několikrát zavolal k lavičce a radil mu.

„Vadilo mi jeho bránění a postavení při bránění. Snažil jsem se ho víc namotivovat, aby se nebál a víc se nabízel za obranu. Vždyť kdyby v jedné situaci zasprintoval, mohl z toho být gól," vysvětluje 36letý kouč.

Mladíci zabrali, kapitán Sparty ovšem může vyseknout poklonu celému týmu. „Jednoznačně nejlepší výkon v sezóně. Moc dobrých výkonů totiž ani nebylo. V neděli jsme zažívali peklo - a teď tohle," připomíná Bořek Dočkal.

dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..