Rubriky:

Evropská liga

Plzeň čeká v Bukurešti zápas o naději. Na stadiónu, kde v létě prožila trauma Sparta

2. listopadu 2016 10:05 - Praha

Přesně před třemi měsíci viděla Arena Nationala v Bukurešti porážku pražské Sparty 0:2. Přes 40 tisíc fanoušků Steauy slavilo vyřazení Pražanů z předkol Ligy mistrů. Ve čtvrtek se na stejném místě představí mistrovská Plzeň, v duelu Evropské ligy se postaví Astře Giurgiu (od 19 hodin, vysílá Nova Sport 1). Domovská aréna rumunského mistra má nevyhovující trávník.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Viktoriáni potřebují nutně zabrat, po třech kolech jsou ve skupině E poslední se dvěma body. Případná porážka by je postupu do jarní vyřazovací fáze notně vzdálila. Navíc by už rádi zlomili neúspěšnou šňůru, na evropské scéně nevyhráli 12x v řadě.

„Remízou Austrie v Římě v minulém kole nám obě mužstva uskočila pouze o bod. Skupina je stále hratelná, ale musíme hodně přidat," naznačil trenér Roman Pivarník před úterním odletem do Bukurešti, že výkon jeho týmu v domácím zápase s Astrou (prohra 1:2) by ve čtvrtek opět nestačil ani na bod.

„Byl to snad náš nejhorší zápas na podzim. Za soupeřem jsme zaostávali ve všech ohledech, porážka byla oprávněná. V Rumunsku očekávám rapidní zlepšení," uvedl Pivarník.

Na stadiónu ticho jako v kostele?

Západočeši se do Bukurešti přesunou speciálem ve středu dopoledne, od 18 hodin českého času (v Rumunsku je o hodinu více) podstoupí zhruba 60minutový předzápasový trénink na národním stadiónu.

Zatímco na Steauu se Spartou byl téměř zaplněný, zítra bude v aréně nejspíš ticho jako v kostele. Na úvodní duel ve skupině s Austrií Vídeň přišly tři tisíce diváků. Není důvod se domnívat, že se ve čtvrtek návštěva výrazně zvedne.

Změnu dějiště utkání Západočeši vítají, neboť jim odpadne přesun z Bukurešti do 70 kilometrů vzdáleného Giurgiu k hranicím s Bulharskem. V rumunské metropoli by totiž nocovali tak jako tak. Budou z národního stadiónu odjíždět v opačném rozpoložení než na počátku srpna pražská Sparta?

Robert Neumann, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..